Croatia osma, Otočac dvanaesti!

1/1
Objavljeno: 19-03-2015

U nedjelju su na rasporedu utakmice 14. kola 1. lige nogometnoga saveza Središta Rijeka, u kojoj nastupaju juniori Croatije s Ličkoga Osika i kadeti Otočca. Kadeti u nedjelju u Senju igraju prvenstvenu utakmicu protiv vršnjaka iz tamošnjega Nehaja, a juniori Croatije će u Crikvenici odigrati utakmicu 14.kola protiv juniora istoimenoga ligaša.

U 13. kolu oba su predstavnika ličko-senjskoga županijskog nogometnog saveza na igralištu Croatije na Ličkom Osiku bili domaćini vršnjacima iz Opatije i obje utakmice izgubili. Opatijci juniori su Croatiji čak osam puta zatresli mrežu, a kadeti Otočca dobro su se držali do pred kraj susreta. U 56. minuti Filip Bogdanić anulirao je vodstvo gostiju i postavio rezultat na 1:1, no kasnije osjetno mlađim igračima Otočca ponestalo je koncentracije i izgubili su utakmicu nakon pogotka dvije minute prije kraja utakmice, u 78. minuti.

Nakon ovih poraza Croatia je s 15 osvojenih bodova na osmome mjestu prvenstvene ljestvice, na kojoj s 36 bodova vode juniori Rijeke. Kadeti Otočca su nakon poraza protiv Opatije sa samo tri osvojena boda preuzeli posljednje mjesto prvenstvene ljestvice od Orijenta s Krimeje koji je u prošlome kolu uspio kod kuće pobijediti kadete Nehaja i sa šest osvojenih bodova preuzeti pretposljednje mjesto prvenstvene ljestvice. U kadetskoj konkurenciji uvjerljivo najbolja je Lokomotiva iz Rijeka s 37 osvojenih bodova, bodom više od druge momčadi Rijeke s Kantride. Treći Halubjan ima 24 osvojena boda.