Kad popovi zaigraju ...

1/3
Kad popovi zaigraju ...Kad popovi zaigraju ...Kad popovi zaigraju ...
Objavljeno: 09-02-2024

SKADAR - Reprezentacija svećenika Republike Hrvatske osvojila je prvo mjesto na 16. Europskom prvenstvu za svećenike u malom nogometu koje se od 5. do 8. veljače igralo u Skadru u Albaniji.

Reprezentacija svećenika Bosne i Hercegovine na malonogometnom prvenstvu za svećenike u Skadru osvojila je brončano odličje, dok je treće mjesto pripalo Poljskoj.

Posljednjeg natjecateljskog dana u četvrtak, 8. veljače igrala se završnica. Nakon utakmica za plasman od 16. do 5. mjesta uslijedila su dva polufinala u kojemu su se sastali: Hrvatska i Rumunjska te Bosna i Hercegovina i Poljska. Hrvatska je pobijedila Rumunjsku 2 : 0, a BiH je izgubila od Poljske rezultatom 5 : 1.

U finalu je Hrvatska bila bolja od Poljske rezultatom 3 : 2 te su tako hrvatski svećenici osvojili zlatnu medalju.

U utakmici za treće mjesto svećenici Bosne i Hercegovine porazili su Rumunjsku rezultatom 7 : 1 i tako drugo prvenstvo za redom su osvojili brončano odličje.

Najbolji strijelac Prvenstva bio je don Josip Papak.

Sljedeće Europsko prvenstvo za svećenike u malom nogometu igrat će se u veljači 2025., a domaćin će biti Mađarska.