Satnik Gerenčir - pobjednik natjecanja Prvi za Hrvatsku 2021.

1/1
Objavljeno: 19-06-2021

OTOČAC - Na vojnom poligonu „Eugen Kvaternik“ na Slunju jučer je održana svečana ceremonija proglašenja pobjednika apsolutne kategorije natjecanja za najspremnijeg pripadnika “Memorijal bojnik Davor Jović – natjecanje Prvi za Hrvatsku 2021.”

U međunarodnoj i jakoj konkurenciji pripadnika Oružanih snaga RH, MUP-a te oružanih snaga saveznika i partnera pobjedu je odnio satnik Ivan Gerenčir, pripadnik Gardijske oklopno-mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske koji je pod punom vojničkom opremom i naoružanjem najbrže i najbolje savladao stazu dugačku 30 kilometara te dvanaest vojničkih zadaća (disciplina) raspoređenih na 12 radnih točaka.

Drugo mjesto osvojio je skupnik Nikola Knežević, a treće Ante Kalajica, pripadnici Zapovjedništva specijalnih snaga. Naime, ovogodišnje natjecanje provodi se u čast 30. godišnjice ustrojavanja Hrvatske vojske u duljini od 30 kilometara i uz moto „30 kilometara za 30 godina Hrvatske vojske“.

Pobjednik natjecanja satnik Gerenčir kazao je kako se pripremao za ovo natjecanje te kako mu je drago što uspjeh nije izostao: - Bilo je zahtjevno i izazovno, ali sada se osjećam zadovoljno. Utrka je bila zahtjevna, najizazovnija je bila prva orijentacija, imao sam najviše koncentracije pa sam ju prvi prešao što je rezultiralo ovakvim završetkom natjecanja.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 73 natjecatelja (51 iz Hrvatske vojske, 10 iz Ministarstva unutarnjih poslova RH te 12 iz oružanih snaga država saveznika i partnera (Albanije, Bosne i Hercegovine, Francuske, Kosova, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Sjedinjenih Američkih Država te Velike Britanije).

Od ukupnog broja, natjecalo se i pet žena, tri pripadnice OS RH, jedna pripadnica MUP-a i pripadnica Kosovskih sigurnosnih snaga. U kategoriji žena pripadnica OSRH i MUP-a prvo mjesto osvojila je pripadnica MUP-a Antonija Radeljić, drugo mjesto pripadnica bojne NBKO HKoV-a poručnica Donna Vadlja, dok je treće mjesto zauzela pripadnica ZSS-a narednica Maja Tominac.

U muškoj kategoriji pripadnika oružanih snaga saveznika i partnera prvo mjesto osvojio je pripadnik Kosovskih sigurnosnih snaga skupnik Sokol Ahmeti, drugo mjesto pripadnik Oružanih snaga Republike Albanije desetnik Ylber Mala, a treće mjesto osvojio je pripadnik Oružanih snaga Sjeverne Makedonije vojnik Petar Avramski – obavještava Ministarstvo obrane.