Dječaci U13 Rukometnoga kluba Gospić stopostotni na početku sezone

1/1
Objavljeno: 12-11-2020

GOSPIĆ - Nakon višemjesečne stanke prouzrokovane koronavirusom krenulo je ligaško rukometno natjecanje i za dječake U13, rođene 2007. godine i mlađe.

Međusobnu utakmicu, onu 1. kola, protiv RK Ogulin, svoga para, Gospićani se odigrati naknadno, a u 2. kolu 1. HRL zapad U13 gostovali su u Rijeci gdje su u subotu, 7. studenog, u dvorani Centar Zamet snage odmjerili s RK Viškovo i RK Zamet.

Zbog loših uvjeta treniranja na vanjskom terenu i hladnoći mladi rukometaši Gospića nisu u sjajnoj formi, a situacija neće biti bolja budući se Gradska-školska športska dvorana neće otvoriti za športaše mlađih uzrasta.

Bez obzira na sve manjkavosti i neuigranost koju su prikazali u brojnim detaljima, pokazali su veliku srčanost i zavidnu razinu talenta i znanja na temelju kojih su ostvarili dvije pobjede protiv vrlo jakih protivnika.

Prva utakmica protiv RK Viškovo bila je veoma zahtjevna budući se ekipa Gospića susrela s protivnikom koji na tri vanjske pozicije ima dječake visine od 182 do 186 centimetara, no agresivnom obranom i dubokim izlascima uspjeli su otupiti oštricu protivničkog napada i postići nekoliko laganih pogodaka iz kontri. Napad 6 na 6, iako ne baš tečan, bio je raznovrstan, s čak 10 strijelaca.

Od samog početka pokazala je ekipa Gospića veliku želju za pobjedom, poveli su 3 : 0, 6 : 2, a na odmor otišli pri rezultatu 13 : 9. Utakmicu su prelomili u drugih 20 minuta kada su furioznim ulaskom u 9 minuta napravili seriju 7 : 1 i riješili pitanje pobjednika. Obrana je cijelu utakmicu imala kvalitetnu podršku golmana Rukavine i Korečića.

Samo petnaestak minuta kasnije došla je utakmica protiv ekipe Zameta u kojoj je na igračima bio vidljiv umor, te zbog loše obrane nisu uspjeli napraviti razliku od nekoliko golova prednosti. Ulaskom Ivana Borovca u 11. minuti pri rezultatu 9:9 dobili su potrebnu obrambenu agresivnost i pokretljivost, te se serijom brzih pogodaka odvajaju na +5.

U nastavku odlaze i na +7 (21 : 14), da bi u konačnici ostvarili pobjedu rezultatom 30:27.

RK VIŠKOVO - RK GOSPIĆ 17 : 26 (9 : 13) - Hećimović (5), Jergović (4), Bukovac (3), Stilinović (3), Marković (3), Ratković Josip (2), Borovac Ivan (2), Borovac Luka (2), Milković (1), Pavelić (1)

RK GOSPIĆ - RK ZAMET 30 : 27 (17 : 13) - Stilinović (9), Hećimović (8), Bukovac (4), Borovac Ivan (4), Jergović (2), Ratković Josip (2), Borovac Luka (1).