Derbi pobjeda rukometaša Gospića za našeg Josipa pred krcatim tribinama

1/1
Objavljeno: 18-12-2019

Seniori Rukometnog kluba “Gospić” su osmom pobjedom u nizu okončali odličnu polusezonu.

Nakon sedam uzastopnih pobjeda na red je došla utakmica posljednjeg, 11. kola, jesenskog dijela III HRL zapad u kojoj su rukometaši Gospića u subotu, 14. prosinca 2019. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću ugostili odličnu ekipu Poreča II.

Bila je to derbi utakmica u kojoj su domaćini prikazali do sada najbolju igru i ostvarili uvjerljivu pobjedu pred službenom brojkom od nevjerojatnih 600 gledatelja. Nova dva boda na kontu u ovoj izuzetno bitnoj utakmici ostavila su ih u minimalnom zaostatku za vodećim Novigradom.

Od prve sekunde utakmice moglo se primijetiti da ova utakmica ima poseban karakter. Gledatelji na tribinama, a igrači na parketu su igrali za Josipa, dojučerašnjeg člana Rukometnog kluba “Gospić” kojemu je prijeko potrebna rehabilitacija robotikom.

Igrači i gledatelji su zajedno skupljali donacije, a zajedno su i igrali od prvog do posljednjeg trenutka jer #zajedno smo jači.

Na gostujućih 1:0 odgovorili su domaćini ekspresnom serijom 5:0 i poveli s velikih 5:1 u 7. minuti utakmice. Kako su minute tekle tako su svi igrači došli na radnu temperaturu i uraganskom igrom predvođeni golmanom Kolačevićem i napadački efikasnim Pavelićem (6) i Jelićem (5) na odmor otišli s visokih +8 (18:10).

Pokušavali su gosti najprije smanjiti pa možda doći i do potpunog preokreta, no čim su se približiti na -6 (21:15) ekipa Gospića u kojoj su svoju priliku dobili svi najmlađi članovi povisila je na do tada najvećih +10 (30:20) i mirno privela utakmicu kraju s konačnih 33:25.

Još jednom se moglo vidjeti zajedništvo seniorske ekipe i mladih rukometaša. Više od 80 dječaka i djevojčica utrčalo je na teren kako bi proslavilo ovu veoma vrijednu pobjedu sa svojim rukometnim uzorima i na najljepši mogući način zaključili prvi dio sezone 2019./2020.

Kolačević na golu je bio izuzetno raspoložen s 15ak obrana, dok su Jelić i Pavelić s po 9, te Udiljak i Kovačević s po 3 pogotka bili najefikasniji.