Mladi rukometaši Gospića neporaženi i nakon odigrane dvije derbi utakmice

1/1
Objavljeno: 21-11-2019

U subotu, 16. studenoga 2019. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću ekipe Gospića, Ogulina, Karlovca i Senja odigrale su nove utakmice u sklopu natjecanja u 1.HRLDB zapad.

Unaprijed se znalo da će derbi utakmice između Gospića i Karlovca, te Senja i Gospića biti veoma napete i tijesne do posljednjeg sučevog zvižduka, a tako je i bilo.

Iako ekipa Gospića nije prikazala naročito dobru i lijepu igru na kakvu su nas u utakmicama tijekom posljednje dvije godine navikli, ostvarili su 3 pobjede (Ogulin - Gospić) i pokazali srčanost i karakter, karakteristike koje igrači ove ekipe oduvijek posjeduju.

Tri pobjede i novih 6 bodova na kontu zadržalo ih je na 1. mjestu na tablici.

RK GOSPIĆ - RK Š.R. KARLOVAC 13:10 (6:8)

Nisu Gospićani dobro ušli u utakmicu, a protivnici koji su od posljednje susreta puno napredovali su to objeručke prihvatili i tijekom prvih 15 minuta utakmice uglavnom držali minimalnu prednost, da bi na odmor otišli s 2 pogotka viška. Brojne dekoncentrirane i neobjašnjive reakcije domaćih igrača (izlasci u aut, dekoncentracija u dodavanju, manjak napadačke i obrambene agresivnosti, neralizirani sedmerac) obilježile su prvo poluvrijeme.

Prve minute nastavka protekle su u istom ritmu. Marković Ml. za Gospić i Bosiljevac za Karlovac zabijaju za 7:9 kada do izražaja dolazi karakter ove ekipe. Niti u tim trenucima nije sve bilo idealno, ali borba, srčanost i čvrstina u obrani koja ih oduvijek krasi donijela im je pobjedu. Gosti su u posljednjih 14 minuta utakmice samo jednom bili precizni, dok su Jergović s 3, Borovac L., Marković Ml. i Stilinović s po jednim pogotkom napravili 6:0 seriju i zaključili utakmicu.

Jergović i Marković Ml. su postigli po 4 pogotka, Borovac L. je bio precizan 2 puta, dok su po 1 pogodak dodali Maras, Borovac I. i Stilinović.

RK SENJ - RK GOSPIĆ 9:14 (3:3)

Još jedna jako loša, blijeda i gotovo nezainteresirana predstava nešto izmijenjene ekipe tijekom prvog poluvremena i samo 3 postignuta pogotka nije ono što dečki mogu i koliko vrijede. Nastavak loših reakcija u drugih 15 minuta utakmice rezultiralo je novim zaostatkom (7:8) kada ekipa ponovno u pravom trenutku kvalitetno psihički reagira i u posljednih 6 minuta prelama utakmicu.

Odličan obrambeni pristup i nekoliko sigurnih obrana golmana Josipa Ratkovića donijelo je igračima Gospića i napadačku odlučnost koju su u završnici kapitalizirali Borovac L. s 3, Jerogvić s 2 i Borovac I. s 1 pogotkom za još jednu 6:0 seriju i novu pobjedu.

Najefikasniji su bili Jergović s 6, Borovac L. s 5 pogodaka.

RK OGULIN - RK GOSPIĆ 1:19 (0:12)

Nakon dvije emocionalno jako teške uslijedila je jedna lakša u kojoj su priliku dobili igrači koji su malo ili nisu nikako ulazili u ranijim utakmicama. Pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a u strijelce su se upisali Milković (5), Ratković Jo. (4), Tonković Javorina (3), Maras (2), Ratković Ju. (2), Stilinović (1), Marković Ma. (1), Marković Ml. (1).