Pobjeda i poraz mladih rukometaša Gospića protiv Čavla i Viškova

1/1
Objavljeno: 14-11-2019

GOSPIĆ - U sklopu 4. kruga 1.HRLDA zapad dječaci 2006. godišta Rukometnog kluba „Gospić“ su u nedjelju, 10. studenoga 2019. godine, snage  odmjerili s ekipama Čavla i Viškova i ostvarili pobjedu i poraz.

Prva utakmica bila je protiv RK Čavle, a ekipe su gledateljima priuštile veoma čvrstu utakmicu u kojoj je svaka greška mogla biti presudna.

Nakon početnog ispitivanja snaga (1:1, 2:2, 3:3) uspjeli su se Gospićani odvojiti na 5:3, no nerealiziranim sedmercem propuštaju steći, u ovakvoj utakmici, i kapitalnu prednost, te umjesto vodstva od 3 pogotka razlike domaćoj ekipi povratak omogućuju povratak u utakmicu (6:6).

Početak drugih 20 minuta donio im je nastavak čvrste igre, a nakon zaostatka 8:9 rade 6:1 seriju i odlaze na +4 (14:10). Odlični igrači Čavla nisu se predavali. U završnici su smanjili na 14:12 i utakmicu ponovno učinili neizvjesnom.

Konačnih 15:12 postavio je Luka Orešković svojim drugim golom na utakmici.

Samo 10 minuta nakon čekao ih je još teži protivnik, RK Viškovo. Dečki su izdržali do 15. minute kada su imali minimalni zaostatak (5:6), te je od tada na terenu postojala samo protivnička ekipa.

Bilo je to previše za odlične, iz prve utakmice, fizički i emocionalno potrošene rukometaše Gospića, te ostvaruju poraz 17:34.

RK GOSPIĆ - RK ČAVLE 15:12 (6:6) - Suknaić (3), Jergović (3), Rukavina (2), Orešković (2), Čačić (2), Bukovac (2)

RK VIŠKOVO - RK GOSPIĆ 34:17 (16:8) - Jergović (5), Hećimović (3), Ratković (2), Čačić (2)