Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ uspješni u pripremnim utakmicama

1/2
Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ uspješni u pripremnim utakmicama Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ uspješni u pripremnim utakmicama
Objavljeno: 15-09-2019

Seniori Rukometnog kluba „Gospić“ su u punom jeku priprema za novu sezonu.

U tijeku je prvi i fizički najteži dio priprema tijekom kojeg novi treneri odrađuju dobar posao.

Trener Darko Jeličić i kondicijski trener Marko Bubaš s ekipom treniraju četiri puta tjedno kako bi ekipa bila što spremnija za početak prvenstva.

Već nakon dva treninga (srijeda 4.9.2019.) su u Crikvenici odigrane dvije prijateljske utakmice protiv RK Selce (3. HRL) i ŽRK Murvica (1.HRL za žene).

RK SELCE - RK GOSPIĆ 26:36

ŽRK MURVICA - RK GOSPIĆ 35:36

Trener Darko Jeličić je u Crikvenici sastavu imao 16 igrača te ih podijelio na starije koji su odigrali većinu utakmice protiv ekipe Selca i mlađe (2002, i mlađi) čiji je protivnik bila Murvica prvoligaška ženska ekipa iz Crikvenice.

Budući je ekipa iza sebe imala pauzu od četiri mjeseca i samo dva treninga (niti jedan s loptom) dečki su početkom utakmica imali određeni period adaptacije, no kako su utakmice odmicale prezentacija na parketu je bila sve bolja i bolja. Protiv Selca su cijelu utakmicu proveli u vodstvu a najbolju igru prikazali u drugom poluvremenu.

Mlađi dio ekipe (većinom 2004. godište) je cijelu utakmicu protiv djevojaka iz Murvice držao u egalu te u konačnici također ostvario pobjedu.

Trener Jeličić je izrazi zadovoljstvo viđenim budući su svi igrači pokazali visoku razinu borbe i htijenja, dok će uigranost doći. Pripreme su tek u začetku i možemo očekivati samo daljnji rast.

RK GOSPIĆ – RK KRAJINA 38:37

Već za tjedan dana (četvrtak 12.9.2019.) rukometaši Gospića su odigrali novu pripremnu utakmicu i to prvu na domaćem terenu u novoj sezoni.

Budući su obje ekipe imale veliki broj igrača u sastavu, te kako bi svi igrači dobili priliku igralo se 3 puta po 25 minuta.

U prvoj trećini utakmice na terenu su uglavnom bile "prve postave", a na igračima Gospića je bilo vidljivo da se nalaze u prvom dijelu priprema i da "teške" noge i neuigranost stvaraju probleme u igri. Gosti su prikazali lepršaviju i bržu igru, no rezultatski priključak domaćini su zadržavali efikasnim napadom na postavljenu obranu. Ipak na prvi odmor su otišli sa zaostatkom od 2 pogotka (16:18).

U drugoj trećini utakmice je trener Jeličić priliku dao "klincima" koji su se nekoliko minuta solidno držali protiv dosta starijih i fizički moćnijih igrača iz Cazina, te se zaostatak povisio na 5 pogodaka (18:23). U tim trenucima i gostujući trener mijenja cijelu ekipu i također uvodi srednjoškolce. Brzo su dečki Rukometnog kluba „Gospić“ pokazali da su puno kvalitetniji i na krilima agresivnog Suknaića (3 gola) preokrenuli rezultat (26:25) do kraja drugih 25 minuta.

Završna trećina kod obje ekipe pripala je većinom iskusnijim igračima. Uspjeli su se Gospićani odvojiti na 2-3 pogotka prednosti i u konačnici ostvariti pobjedu rezultatom 38:37.

Uz dobre predstave golmana Kolačevića i Stilinovića svojom efikasnošću su se istakli Pavelić s 8, Jelić sa 7, Čović 6, te Suknaić, Udiljak i Antić s po 3 pogotka.