Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto

1/6
Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto Nenad Levar na Memorijalu "Edigija Parisa" u Rijeci osvojio treće mjesto
Objavljeno: 10-11-2018

U Rijeci, u Šahovskom domu, od 2. do 9 11.2018. odigran je Memorijal Edigija Parisa, osnivača ŠK Liburnija višestrukog klupskog prvaka Hrvatske. Nastupilo je 24 igrača iz Hrvatske,BiH i Slovenije.

Pobijedio je mladi Sandro Šafar, višestruki prvak RH u mlađim kategorijama koji je igrao dobro, hrabro taktički zrelo i uz marljivi rad od njega možemo očekivati da će se probiti u vrh hrvatskog šaha. Drugo mijesto osvojio je Siniša Cucančić rutiniranom i zrelom igrom, jedinu krizu imao je protiv veterana Žilića koji je tu partiju zaista odigrao u razornom kasparovljevskom stilu. Treće mijesto zauzeo je Nenad Levar unatoč tome što zbog organizacije turnira u Karlobagu nije igrao 2. kolo i jedini je pobjedio pobjednika turnira Šafara u taktičkoj borbi a mogao je biti i bolji plasman da je bila bolja realizacija u završnicama. Četvrti je Ivica Reš koji povremeno živi i igra u SAD-u vrlo zrelom strateškom igrom. Na turniru se istaklo nekoliko vrlo talentiranih mladih igrača i igračica: Jelena Dašić, Agata Vujić, Leon Škrbec iz Slovenije, Ivan Troscaron, itd. Sudio je međunarodni sudac Nenad Dorić a direktior turnira i predsjednik ŠK Liburnija Branko Brdar se trudio da se igrači odlično osijećaju i najavljuje dogodine još jači i masovniji turnir.