Vrijedna pobjeda dječaka RK "Gospić"

1/1
Objavljeno: 22-12-2017

U četvrtak, 21.12.2017. godine, su dječaci 2004. godišta Rukometnog kluba „Gospić“ na čelu sa svojim trenerom Kneževićem otputovali u Rijeku i odigrali odgođene utakmice 5. kruga I HRLDA zapad protiv Trsata i Zameta, te izborili jednu pobjedu i ostvarili zacrtani cilj.

RK TRSAT - RK GOSPIĆ 25:13 (11:7) - unaprijed se znalo da će ovo biti teška utakmica u kojoj je gotovo nemoguće doći do bodova. U prvih 20 minuta održavali su Gospićani zaostatak od 3 do 4 pogotka, da bi u nastavku brojnija, fizički daleko superiornija, a samim time i kvalitetnija ekipa postepeno povisivala svoju prednost do konačne pobjede rezultatom 25:13. Unatoč visokom porazu, ekipa Gospića je prikazala vrlo dobru igru protiv zaista veoma jakih protivnika. Nikola Kovačević postigao je 5, a Luka Delišimunović 3 pogotka.

RK GOSPIĆ - RK ZAMET 21:18 (11:9) - ovo je bila utakmica koja je označena kao veoma bitna i u nju su rukometaši Gospića htjeli ući što spremniji i odmorniji. Ekipa Zameta je u sezonu ušla ojačana s par igrača koji su do sada branili boje drugih klubova, te je samim time i puno konkurentnija u natjecanju. Dečki su odigrali vrlo dobro i svih 40 minuta bili u vodstvu od 2-4 pogotka (4:2, 9:6, 12:10, 16:13, 20:16). Ponovno je najprecizniji bio Nikola Kovačević (5), dok su ubadanja Luke Marasa s lijevog krila, uz brzo prenošenje lopte vanjskih igrača, omogućila da Petar Milković s desnog krila postigne veoma važna 4 pogotka. Sigurnost obrani davao je raspoloženi Ante Stilinović na golu, te je ekipa ostvarila jako vrijednu pobjedu za nastavak natjecanja u 2018. godini.

Trenutačno imaju 14 bodova i dijele drugo mjesto s ekipom Umaga.