Aktivan vikend Gospićkih rukometaša

1/1
Objavljeno: 30-10-2017

Rukometaši Gospića su imali naporan vikend budući je čak 5 ekipa imalo svoje ligaške obveze. Dječaci „B“, dječaci „A“, djevojčice „A“, mlađi kadeti i seniori ukupno su odigrali 9 utakmica, ostvarili 5 pobjeda i 4 poraza.

U subotu, 28.10.2017. godine, su svoje utakmice lige RS Primorsko-goranske županije u Rijeci igrali dječaci „B“, djevojčice „A“ i mlađi kadeti, dok su seniori u sklopu 4. kola II HRL zapad ugostili ekipu Rovinja.

MLAĐI KADETI

RK GOSPIĆ - MRK KOZALA 27:21 (16:12) - nakon vodstva protivnika 2:0 Gospićani preuzimaju konce igre u svoje ruke i u završnici prvog poluvremena serijom 3:0 odlaze na 4 pogotka razlike. U drugom dijelu održavaju, a kasnije novom 3:0 serijom i povećavaju prednost na +8, da bi utakmicu završili pobjedom 27:21.

MRK OPATIJA - RK GOSPIĆ 6:16 (1:11) - raspoloženom prvom poluvremenu priključio se i odlični Biškupić koji je s  nekoliko obranjenih zicera davao sigurnost obrani. Drugo poluvrijeme igralo se u opuštenijem ritmu, te rukometaši Gospića dolaze do pobjede od 10 pogodaka razlike.

U dvije utakmice Tomislav Mihelić je postigao 19,  dok je Mihael Kosanović dodao 7 pogodaka.

DJEČACI "B"

RK ČAVLE - RK GOSPIĆ 3:12 (2:4) - zbog nekoliko propuštenih čistih šansi i na krilima odličnog Hrvoja Rukavine (4 pogotka) na odmor odlaze s +2. U nastavku je svoj talent pokazao Vedran Hećimović koji se 5 puta upisao u strijelce.

RK GOSPIĆ - RK VIŠKOVO 13:15 (8:5) - odlična igra i u obrani i u napadu potpomognuta sigurnim Lukom Borovcem na golu donijela je Gospićanima prednost 8:5 na kraju prvog poluvremena. Viškovo je iskoristilo loših prvih 5 minuta nastavka i povela s 2 pogotka prednosti. U završnici Gospićani smanjuju na -1, no u posljednjih 20 sekundi se ne uspijevaju obraniti i ostvaruju poraz rezultatom 13:15.

Ukupno su najefikasniji bili Vedran Hećimović sa 8, te Ivan Jergović i Hrvoje Rukavina s po 5 pogodaka.

DJEVOJČICE "A"

ŽRK SENIA - RK GOSPIĆ 23:7 (14:2)

RK GOSPIĆ - ŽRK RAB I 3:15 (1:9)

Djevojčice su za protivnice imale prvakinje Hrvatske i veoma jaku ekipu Raba, no od ovih utakmica su treneri uspjeli dobiti ono što su htjeli, a to je borbu i iskustvo za daljnje izazove.

Danijela Šop je ukupno postigla 4, dok su se Jana Vojta i Lina Stilinović dva puta upisivale u listu strijelaca.

Seniori su u Gospiću odigrali utakmicu 4. kolo II HRL zapad u kojem su ugostili ekipu Rovinja i zabilježili poraz od 10 pogodaka razlike.

Utakmica je odigrana u standardnom domaćem terminu, subota (28.10.2017.) u 20 sati, a na tribinama se okupilo oko 150 gledatelja. Većim dijelom prvog poluvremena se igralo čvrsto, rastrčano i u egalu (2:2, 6:6, 8:8), a ekipu Gospića su u tom razdoblju predvodili Jelić s 5 pogodaka i Kolačević s nekoliko lijepih obrana. U završnici prvog poluvremena dolazi do laganog pada u igri, gosti iskorištavaju 2 tehničke pogreške i na poluvrijeme umjesto sa +2, odlaze pri rezultatu 15:11. U drugih 30 minuta ekipa Rovinja odlazi na +5, no kvalitetnom 6-0 obranom i sigurnim Kolačevićam na golu igrači RK „Gospić“ uspijevaju smanjiti na -3 (17:20). U posljednjih 10 minuta utakmice ponovno dolazi do velikog pada igre domaće ekipe što ih dovodi do poraza od 10 pogodaka razlike. Jelić sa 8 i Pavelić sa 6 pogodaka bili su najefikasniji, dok je Kolačević sakupio 15-ak obrana.

Ekipa je u negativnom nizu, no daleko je još kraj prvenstva, te vjerujemo da će stvari ipak doći na svoje.

U nedjelju, 29.10.2017. godine, Gospić je bio domaćin 3. Kruga I HRLDA zapad u sklopu kojega su ugošćeni RK Pećine i RK Čavle.

Utakmice je ekipa Gospića odigrala bez bolesnih Delišimunovića i Dasovića, te ozlijeđenog Vrbana, dok su sastavu po prvi puta priključeni Dizdar, Marojević, kao i braća Ivica i Milan Hodak.

RK GOSPIĆ - RK PEĆINE 25:15 (13:7) - utakmicu je započela najjača postava, no nakon početnog vodstva 4:0 trener Knežević je počeo rotirati igrače. Pri vodstvu 10:3 iz igre su izašli gotovo svi igrači prve ekipe, a priliku dobili oni najmlađi kojima je potrebno iskustvo. U drugih 20 minuta glavna violina bio je Borna Milković koji je u tom periodu, uz razigravanje suigrača, postigao i 7 pogodaka. Najviše pogodaka postigli su Borna Milković (9), Luka Maras (6) i Ivan Župan (4).

RK ČAVLE - RK GOSPIĆ 9:39 (4:20) - budući je većinu prve utakmice prosjedio na klupi, željan igre bio je Gospićanin Nikola Kovačević, koji je s čak 19 postignutih golova bio najzapaženiji igrač na terenu. Utakmica i prikazana igra omogućila je visoku pobjedu domaćina, a uz Kovačevića najefikasniji su bili Luka Maras sa 7 i Mateo Dizdar s 3 pogotka.