Mlađi kadeti solidni, seniorima poraz

1/2
Mlađi kadeti solidni, seniorima poraz Mlađi kadeti solidni, seniorima poraz
Objavljeno: 23-10-2017

GOSPIĆ - Mlađi kadeti Rukometnog kluba „Gospić“ su u skolu 2. Kruga 1. HMKRL zapad ugostili ekipe Buja i Umaga, te ostvarili pobjedu i poraz.

RK GOSPIĆ - RK BUJE 20:19 (12:9) - iako su cijelu utakmicu proveli u vodstvu od 3-4 pogotka razlike, rukometaši Gospića nisu uspjeli prelomiti utakmicu, a prilike su im se ukazivale više puta. Nervoza i nesigurnost u ključnim trenucima omogućili su ekipi Buja da u posljednjih pola minute utakmice uđe pri rezultatu 19:19. Nakon pozvanog time-outa odradili su domaćini dogovorenu akciju, no umjesto realizacije s desnog krila vraćaju loptu do Mihelića koji svoju ekipu 7. pogotkom 3 sekunde prije kraja dovodi do pobjede. Uz Mihelića najefikasniji su bili Suknaić i Kosanović s po 4 postignuta pogotka.

RK UMAG - RK GOSPIĆ 24:18 (13:9) - loše otvaranje utakmice "potpomognuto" s 4 pogođene prečke dovodi protivnike u početnu prednost (0:4) koja se na kraju pokazala ključnom za ishod utakmice. U drugih 20 minuta ekipa Umaga vodi i 6 pogodaka, no rukometaši Gospića uspijevaju posložiti obranu i vratiti se na -3. Dojam je d se moglo više, ali nije bilo potrebne odlučnosti. Ponovno su najraspoloženiji bili Mihelić sa 8, te Suknaić i Kosanović s po 3 pogotka.

Seniori su 3. kolu II HRL zapad gostovali u Karlovcu i ostvarili poraz od ekipe Dubovca.

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme je ekipa Gospića pružala mlaku igru, pogotovo u obrani gdje su domaćini s lakoćom dolazili u situacije za pogodak, no to nije bilo vidljivo na rezultatu (zaostatak 6:4, 8:6, 10:8). U drugom dijelu prvih 30 minuta utakmice ekipa Dubovca kažnjava sve propuste i na odmor odlazi sa 7 pogodaka prednosti (19:12). Nakon odmora se nastavlja u istom ritmu, domaćini dolaze i na +8 (22:14), te u svojim glavama 20-ak minuta prije kraja završavaju utakmicu. To im se umalo obilo o glavu, budući su Gospićani počeli igrati znatno agresivnije i odlučnije. Napad po napad, obranu po obranu i uspjeli su smanjiti zaostatak na -3 (30:27) 5 minuta prije kraja utakmice. U završnici utakmice ne uspijevaju realizirati izrađene prilike, te dolaze do poraza 30:32. Uz solidne golmane Kolačevića i Brkljačića napadački su se istakli Pavelić i Udiljak s po 6, te Jelić, Brajković i Blašković s po 4 pogotka. Sljedeći vikend je na rasporedu 4. kolo, kada na domaći teren u Gospiću dolazi ekipa Rovinja protiv koje će se pokušati prekinuti negativan niz.