Uspješan vikend mladih gospićkih rukometaša

1/2
Uspješan vikend mladih gospićkih rukometašaUspješan vikend mladih gospićkih rukometaša
Objavljeno: 02-10-2017

GOSPIĆ - Dječaci „A“ i dječaci „B“ su krenuli sa svojim ligama. Prvi su na teren (subota 30. rujna) izašli dječaci „B“ koji su u sklopu lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije u Rijeci protiv ekipa Kozale i Pećina odigrali svoje prve službene utakmice velikog rukometa u životu.

MRK KOZALA - RK GOSPIĆ 4 : 23 (1 : 11) - bila je ovo prva utakmica velikog rukometa za ovu generaciju i dečki su ju odradili samouvjereno i bez treme.  Cijelu utakmicu su odigrali kvalitetnu i agresivnu obranu iz koje su brzom tranzicijom u napad postigli mnogo brzih pogodaka. Najefikasniji su bili Ivan Jergović sa 7, te Marko Čačić, Igor Vučetić i Milan Hodak s po 3 pogotka.

RK GOSPIĆ - RK PEĆINE 10 : 10 (3 : 8) - pobjeda od 19 pogodaka razlike u prethodnoj utakmici  negativno se odrazila na mlade rukometaše Gospića koji su podcijenili ekipu Pećina. Pristup "lako ćemo" utjecao je na lošu obranu, izgubljene lopte, nerealizirane prilike i zaostatak 2 : 8. Završetak prvog i drugo poluvrijeme dečki su odigrali maksimalno motivirano i uvelike podigli kvalitetu igre. Obrana je bila gusta, pokretljiva i jako agresivna, a napad puno odlučniji. Serijom 8 : 2 izjednačili su rezultat, obranili se, no nisu imali vremena za dolazak u napad. Jergović sa 4, Dizdar s 3 i Suknaić s 2 pogodaka bi su najefikasniji.

Dečki su se s trenerom Antićem u Gospić vratili ponosni, zadovoljni, ali u jednu ruku i žalosni jer su propustili ostvariti stopostotni učinak.

Dječaci 2004. godišta su sigurnim pobjedama protiv Mladog Rudara i Buzeta na domaćem terenu krenuli u 1. HRLDA zapad.

Nova sezona se polako zahuktava, a stare navike ima ekipa trenera Zvonimira Kneževića. Na domaćem terenu u Gospiću ugostili su ekipe Mladog Rudara i Buzeta, te sigurnim pobjedama krenuli u borbu za plasman među 20 najboljih ekipa Hrvatske i još jednu završnicu PH. Na najbolji mogući način debitirao je novi igrač Luka Delišimunović koji dolazi iz Vrbovskog. Luka je pokazao da će biti kvalitetna opcija više i u napadu i u obrani, te da će se lako uklopiti u ekipu.

RK GOSPIĆ - RU MLADI RUDAR 31 : 17 (15 : 8) - gosti su bili u početnom egalu do 6. minute i rezultata 4 : 4, kada se rukometaši Gospića odvajaju na 8 : 4, a do kraja poluvremena i na 15 : 8. Tijekom nastavka su dečki nastavili s kvalitetnom i rastrčanom igrom, te je samo bilo upitno s koliko razlike će u konačnici pobijediti. Najefikasniji su u bili Nikola Kovačević s 8, Luka Maras sa 7, Petar Milković sa 4, te Luka Delišimunović, Borna Milković i Ivan Župan s po 3 pogotka.

RK BUZET - RK GOSPIĆ  15 : 21 (8 : 12) - samo 10 minuta nakon prve slijedila je utakmica protiv Buzeta. Iako je po kretnjama bilo vidljivo da je umor prisutan, dečki su stisnuli zube, te pokazali sportski duh i karakter. Unatoč dva nerealizirana "zicera" ponovno su vodili cijelu utakmicu. U tri navrata su dobivali isključenja i na taj način omogućavali ekipi Buzeta da se približi na -1. Ipak, na poluvrijeme odlaze sa zaslužena 4 pogotka prednosti. U posljednjih 20 minuta polako ali sigurno podižu razliku (15 : 10, 19 : 11), da bi utakmicu završili pobjedom 21 : 15. Josip Klobučar sa 7, Nikola Kovačević s 5 i Luka Delišimunović s 3 pogotka bili su napadački najraspoloženiji.