O nama   
Kontakt   
Oglašavanje   
Impresum   
Uvjeti korištenja   
Pošaljite nam vijest!
GlasLike.hr
Lika nekretnine
povratak

10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage

1/19
10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage
10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage10. Uskočki dani/10th Days of Uskoks/10. Uskokentage
Objavljeno: 14-07-2017

 

PROGRAM 
PETAK 21.07.2017.
Gat Svetog Nikole (Glavna riva)
20:00 Okupljanje uskočkih i viteških skupina na Glavnoj rivi
20:30 Svečani mimohod Uskočkih i viteških skupina (Gat Svetog Nikole-Pavlinski trg-Trg Cilnica)

Trg Cilnica
21:00 Otvorenje 10. Uskočkih dana
21:15 Srednjovjekovni plesovi – Kontea Konjščina
21:30 Kapetan vremena - nastup povijesne skupine Ursus iz Slovačke 
22:00 Viteški turnir za gospinu naklonost - predstava Reda srebrnog zmaja
22:15 Legenda o Ružici - Vitezovi Ružice grada Orahovice
22:30 Vatreni show - povijesna skupina Ursus iz Slovačke
23:00 Nastup ansambla Holloenek Hungarica iz Mađarske

SUBOTA 22.07.2017.
Pavlinski trg
10:00 Nastup ansambla Holloenek Hungarica iz Mađarske

Trg Cilnica
-srednjovjekovni sajam (stari zanati, trgovci, kovnica novca…)
- srednjovjekovni vrtuljak za djecu
- nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša
- radionice: streličarstvo, bacanje sjekire, bodeža i potkova, mačevanje, plesa
- viteški turniri, borbe vitezova
- bogata ponuda jela i pića
10:00 Dječje radionice runa i čarobnih napitaka – Ministarstvo magije 
10:30 Srednjovjekovni plesovi - Udruga grofovije Konjski Konjščina i Kontea iz Konjščine
11:00 Demonstracija mačevanja – Ursus iz Slovačke
11:15 Viteški dvoboji - Red srebrnog zmaja
11:30 Princeza i razbojnici- predstava za djecu Vitezova Ružice Grada Orahovice

Park senjskih književnika
- viteški logor Reda srebrnog zmaja
Pavlinski trg
20:00 Okupljanje uskočkih i viteških skupina na Glavnoj rivi

Gat Svetog Nikole (Glavna riva)
20:30 Osvajanje senjske luke – sve skupine
21:15 Svečani mimohod Uskočkih i viteških skupina (Gat Svetog Nikole-Pavlinski trg-Trg Cilnica) 

Trg Cilnica
21:30 Predstavljanje uskočkih i viteških skupina
22:00 Vatreni show - povijesna skupina Ursus iz Slovačke
22:15 Viteški turnir za gospinu naklonost - predstava Reda srebrnog zmaja
22:30 Srednjovjekovni plesovi - Udruga grofovije Konjski Konjščina i Kontea iz Konjščine
22:45 Tribal Fusion trbušne plesačice – Vodorige & Natya
23:00 Vatreno žonglerski spektakl - Sundari i Luche 
23:15 Noćna opsada grada
23:45 Nastup ansambla Holloenek Hungarica iz Mađarske

PROGRAMME
FRIDAY , 21.07.2017.
St. Nicholas Boardwalk
08:00 pm Gathering of knights and Uskoks
08:30 pm Parade of Uskoks and knights from the St Nicholas Boardwalk via the Pavlinski square to the Cilnica square
Cilnica square
09:00 pm Opening ceremony of the 10th Days of Uskoks
09:15 pm Medieval dances – Kontea Konjščina
09:30 pm Captain of time-historical performance -Historical sword-fighting group Ursus from Slovakia
10:00 pm Archery tournament for the kiss of the beautiful maiden- Order of Silver Dragon
10:15 pm The legend of “Ružica”- historical performance -knights from Orahovica
10:30 pm Performances by artist juggling with fire- Historical sword-fighting group Ursus from Slovakia
11:00 pm Performance by the “Holloenek Hungarica” ensamble 

SATURDAY, 22.07.2017.
Pavlinski square
10:00 am Performance by the “Holloenek Hungarica” ensamble

Cilnica square
- medieval market (ancient crafts, traders, coinsmiths )
- medieval carousel for children
- appearances by medieval entertainers
- workshops: archery, sword fighting, dancing, throwing axes, daggers and others
- knights’ tournament
- food and drink
10:00 am Children's workshops: runes and magic potions – Ministry of Magic
10:30 am Medieval dances –Grofovija Konjski and Kontea Konjščina
11:00 am Sword fighting demonstration- Historical sword-fighting group Ursus from Slovakia
11:15 am Knights’ duels- Order of Silver Dragon
11:30 am The Princess and the Thieves – a play for children – knights from Orahovica

The Park of Senj writer’s
- Knight camp of the Order of the Silver Dragon

Pavlinski square
08:00 pm Gathering of knights and Uskoks

St. Nicholas Boardwalk
08:30 pm Siege of port Senj
09:15 pm Parade of Uskoks and knights from the “Điga” harbour to the Cilnica square

Cilnica square
09:30 pm Presentation of the Uskoks and knights
10:00 pm Performances by artist juggling with fire- Historical sword-fighting group Ursus from Slovakia
10:15 pm Archery tournament for the kiss of the beautiful maiden- Order of Silver Dragon
10:30 pm Medieval dances –Grofovija Konjski and Kontea Konjščina 
10:45 pm Tribal fusion Belly Dance- Natya & Vodorige
11:00 pm “Hasyia”- a game of dance and fire – Sundari & Luche
11:15 pm Turkish siege of the town
11:45 pm Performance by the “Holloenek Hungarica” ensamb

PROGRAMM
FREITAG, 21.07.2017.
Hafendamm des heiligen Nikola
20:00 Uhr Versammlung der Uskoken und Ritter
20:30 Uhr Parade der Uskoken und Ritter vom Hafendamm der heiligen Nikola über den Pavlinski Platz zum Cilnica- Platz

Cilnica-Platz
21:00 Uhr Eröffnungsfeier der 10. Uskokentage
21:15 Uhr Volkstänze aus jener Zeit - Tanzgruppe Kontea Konjščina
21:30 Uhr Der Kapitän der Zeit – historische Darbietung der Gruppe Ursus aus der Slowakei
22:00 Uhr Bogenturnier : für den Gewinner gibt es einen Kuss des Burgfräuleins- Orden des silbernen Drachen
22:15 Uhr Die Legende von den „Ružica“ - Rittern aus Orahovica
22:30 Uhr Feuershow - historische Darbietung der Gruppe Ursus aus der Slowakei
23:00 Uhr Mittelalterliche Musik - Ensemble „Holloenek Hungarica“

SAMSTAG, 22.07.2017.
Pavlinski - Platz
10:00 Uhr Mittelalterliche Musik - Ensemble „Holloenek Hungarica“

Cilnica-Platz
- mittelalterlicher Markt (altes Handwerk, Händler, Münzschmiede)
- mittelalterliches Karussell für Kinder
- Auftritte mittelalterlicher Unterhaltungskünstler
- Werkstatt: Bogenschießen, Axtwerfen, Messerwerfen u.a.
- Ritterturnier und Ritterkämpfe
- Speis und Trank
10:00 Workshops für Kinder: Runen und Zaubertränke – Ministerium der Magie 
10:30 Uhr Volkstänze aus jener Zeit - Tanzgruppen Kontea und Grafschaft Konjski
11:00 Uhr Schwertfechten -historische Gruppe Ursus
11:15 Uhr Ritterduelle – Orden des silbernen Drachen
11:30 Uhr Die Prinzessin und die Räuber – Vorstellung für Kinder- Rittern aus Orahovica

Park der Senjer Schriftsteller
Ritterlager des Ordens des silbernen Drachen

Pavlinski- Platz
20:00 Uhr Versammlung der Uskoken und Ritter

Hafendamm des heiligen Nikola (Điga)
20:30 Uhr Eroberung des Hafens von Senj
21:15 Uhr Feierliche Parade der Uskoken und Ritter vom Hafendamm des heiligen Nikola zur Cilnica- Platz

Cilnica-Platz
21:30 Uhr Vorstellung der Uskoken und Ritter
22:00 Uhr Feuershow - historische Darbietung der Gruppe Ursus aus der Slowakei 
22:15 Uhr Uhr Bogenturnier : für den Gewinner gibt es einen Kuss des Burgfräuleins- Orden des silbernen Drachen
22:30 Uhr Volkstänze aus jener Zeit - Tanzgruppen Kontea und Grafschaft Konjski
22:45 Uhr Tribal Fusion Bauchtänzerinnen – Vodorige und Natya
23:00 Uhr „Hasya“ – Tanz-und Feuerspiel – Sundari und Luche
23:15 Uhr Belagerung der Stadt
23:45 Uhr Mittelalterliche Musik - Ensemble „Holloenek Hungarica“
  TZGS / ZPH
Foto: Arhiva 2016.
 

 

Podijeli novost na društvenim mrežama!