Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir "BRINJE OPEN" u Brinju

1/13
 Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju
 Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju  Izvrstan početak - prvi taekwondo turnir  "BRINJE OPEN" u Brinju
Objavljeno: 12-10-2015

Ove subote Brinje je po prvi put bilo domaćin taekwondo turniru „BRINJE OPEN“ koji je u organizaciji TKD Brinje održan u školskoj sportskoj dvorani. Ovaj turnir je okupio čak 148 natjecatelja iz 14 klubova, a budući da su sudjelovali i članovi kluba Cro Star iz Mostara (BIH), turnir je imao međunarodni predznak.
Prvi „BRINJE OPEN“ je otvorila Ivana Tomaš, zamjenica župana ličko-senjskog, koja se rado odazvala pozivu TKD Brinje da otvori natjecanje jer kako kaže i sama se u djetinjstvu aktivno bavila taekwondo-om, a od nedavno i ponovno trenira u TKD Gacka iz Otočca. Uz dožupanicu Tomaš, prisutnima se obratio i predsjednik Hrvatskog taekwondo saveza dr. Franjo Prot koji je istaknuo koliko ga raduje ovaj turnir u Brinju i općenito činjenica da se taekwondo kao sport njeguje u Ličko-senjskoj županiji koja je iznjedrila neke od najboljih sportaša poput naše zlatne olimpijke Sandre Šarić.
Prvi „BRINE OPEN“ je završio u poslijepodnevnim satima, a pehare i medalje najboljima su podijelili predsjednik TKD Brinje Milan Bolješić i Ana Manjerović iz Općine Brinje.
Sveukupno najboljim klubom na natjecanju proglašen je TKD Ogulin sa osvojenih 7 zlata, drugo mjesto je pripalo TKD Karlovac koji su osvojili pet zlatnih medalja i treći klub u ukupnom poretku je bio TKD Gacka iz Otočca koji su kući otišli sa 4 zlatne medalje.
Ekipno su najboljima proglašeni juniori iz TKD Senj, a najbolje juniorke dolaze iz TKD Plitvice iz Korenice. Ekipno najbolji kadeti su iz TKD Karlovac, a najboljima su proglašene kadetkinje iz TKD Ogulin.
Najboljom kadetkinjom je proglašena Vanessa Bosilj iz TKD Ogulin, a najboljim kadetom Filip Podnar iz TKD Gacka.
Titulu najbolje juniorke osvojila je Martina Karakaš iz TKD Plitvice, a najboljim juniorom proglašen je Karlo Tomljenović iz TKD Senj.

Domaćin TKD Brinje je na prvom Brinje Open nastupio sa 10 natjecatelja, osvojili su 1 zlatnu medalju, 4 srebrne i 2 brončane medalje, a u sveukupnom poretku su zauzeli sedmo mjesto.

U kicku ženskom (07-08) Valentina Bolješić je osvojila 1. mjesto, a u kicku ženskom (05-06) Magdalena Flanjak (05-06) je osvojila 3. mjesto. U kicku muškom (07-08) Dominik Flanjak je osvojio 2. mjesto , a Daniel Pavlović je osvojio 3. mjesto.
Mihaela Flanjak, mlađa kadetkinja do 24 kg, osvojila je srebrnu medalju.
Valentina Bolješić, mlađa kadetkinja do 27 kg, također je osvojila srebrnu medalju.
Magdalena Flanjak, mlađa kadetkinja do 30 kg, osvojila je brončanu medalju.
David Šebalj, kadet do 45 kg, osvojio je brončanu medalju.
Mihaela Bolješić, kadetkinja do 47 kg, osvojila je zlatnu medalju.
Vlatko Bolješić, junior do 78 kg, osvojio je srebrnu medalju.
Ana Vičić, juniorka do 68 kg, osvojila je srebrnu medalju.

Organizaciju turnira „Brinje Open“ pomogli su Općina Brinje, Turistička zajednica Općine Brinje, Osnovna škola Luke Perkovića Brinje, Zajednica sportova Ličko-senjske županije, Taekwondo savez Ličko-senjske županije, LMK International iz Zagreba te Jamnica d.d. Zagreb.

Pojedinačni rezultati
KICK
Kick muški (godište 05-06) – 1. mjesto je osvojio Martino Prce iz TKD Cro Star Mostar (BIH).
Kick muški (godište 07-08) – 1. mjesto je osvojio Matija Podnar iz TKD Senj.
Kick muški (godište 09-10) – 1. mjesto je osvojio Lovro Brozinčević iz TKD Plitvice.
Kick ženski (godište 05-06) – 1. mjesto je osvojila Vanessa Bosilj iz TKD Ogulin.
Kick ženski (godište 07-08) – 1. mjesto je osvojila Valentina Bolješić iz TKD Brinje.
Kick muški (godište 09-10) – 1. mjesto je osvojila Nera Prce iz TKD Cro Star Mostar (BIH).

Mlađi kadeti do 27 kg. – zlatnu medalju je osvojio Andrej Tukšan iz TKD Karlovac.
Mlađi kadeti do 30 kg. – zlatnu medalju je osvojio Mihovil Šavor Radičević iz TKD Karlovac.
Mlađi kadeti do 33 kg. – zlatnu medalju je osvojio Saša Mišljenović iz TKD Karlovac.
Mlađi kadeti do 36 kg. – zlatnu medalju je osvojio Filip Podnar iz TKD Gacka Otočac.
Mlađi kadeti do 39 kg. – zlatnu medalju je osvojio Lovro Matić iz TKD Čigra Zagreb.
Mlađi kadeti do 43 kg. – zlatnu medalju je osvojio Hrvoje Javorović iz TKD Maksimir Zagreb.
Mlađi kadeti do 47 kg. – zlatnu medalju je osvojio Mislav Pečko iz TCZ Ban Keglević Zagreb.
Mlađi kadeti do 51 kg. – zlatnu medalju je osvojio Dino Tonković iz TKD Gacka Otočac.

Mlađe kadetkinje do 24 kg. – zlatnu medalju je osvojila Magdalena Ljubić iz TKD Karlovac.
Mlađe kadetkinje do 27 kg. – zlatnu medalju je osvojila Vanessa Bosilj iz TKD Ogulin.
Mlađe kadetkinje do 30 kg. – zlatnu medalju je osvojila Dorotea Magdić iz TKD Ogulin.
Mlađe kadetkinje do 33 kg. – zlatnu medalju je osvojila Andrea Bartulac iz TKD Gacka Otočac.
Mlađe kadetkinje do 36 kg. – zlatnu medalju je osvojila Helena Dujmić iz TKD Ogulin.
Mlađe kadetkinje do 39 kg. – zlatnu medalju je osvojila Marija Krznarić iz TKD Ogulin.
Mlađe kadetkinje do 43 kg. – zlatnu medalju je osvojila Monika Jakšić iz TKD Ogulin.
Mlađe kadetkinje do 51 kg. – zlatnu medalju je osvojila Klara Banić iz TKD Scardona Combat Skradin.
Mlađe kadetkinje + 51 kg. – zlatnu medalju je osvojila Marijeta Pižić iz TKD Scardona Combat Skradin.

Kadeti do 37 kg. – zlatnu medalju je osvojio David Marijanović iz TKD Cro Star iz Mostara.
Kadeti do 41 kg. – zlatnu medalju je osvojio Roko Blašković iz TKD Duga Resa.
Kadeti do 45 kg. – zlatnu medalju je osvojio Josip Paušić iz TKD Ogulin.
Kadeti do 53 kg. – zlatnu medalju je osvojio Marin Vratarić iz TKD Duga Resa.
Kadeti do 61 kg. – zlatnu medalju je osvojio Tin Katić iz TKD Duga Resa.
Kadeti + 65 kg. – zlatnu medalju je osvojio Josip Vuljanić iz TKD Karlovac.

Kadetkinje do 47 kg. – zlatnu medalju je osvojila Mihaela Bolješić iz TKD Brinje.
Kadetkinje do 51 kg. – zlatnu medalju je osvojila Ana Marija Žalac iz TKD Gacka Otočac.
Kadetkinje do 59 kg. – zlatnu medalju je osvojila Ana Kučinić iz TKD Ogulin.
Kadetkinje + 59 kg. – zlatnu medalju je osvojila Mirna Javorović iz TKD Maksimir.

Juniori do 63 kg. – zlatnu medalju je osvojio Karlo Tomljenović iz TKD Senj.
Juniori + 78 kg. – zlatnu medalju je osvojio Martin Vučić iz TKD Gacka Otočac.

Juniorke do 68 kg. – zlatnu medalju je osvojila Martina Karakaš iz TKD Plitvice Korenica.