Odigrana završnica ženske mladeži u nogometu

1/28
Odigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometuOdigrana završnica ženske mladeži u nogometu
Objavljeno: 07-06-2015

Tijekom proteklog vikenda odigrana je završnica prvenstva ženske mladeži u nogometu na gradskom stadionu u Otočcu. Završnica je organizirana od strane HNS-a i NK Otočac. Na završnici su sudjelovale ekipe ŽNK Osijek, ŽNK Rijeka-Jack Pot, ŽNK Agram iz Zagreba i ŽNK Neretva iz Metkovića. U petak, 05. lipnja odigrane su polufinalne utakmice. Prvu polufinalnu utakmicu u 17:00 sati odigrale su djevojke iz ŽNK Osijek i ŽNK Rijeka-Jack Pot. Tijek utakmice nagovještavao je tko je bolja momčad. ŽNK Osijek niti jednog trenutka nije igrao opušteno te nije dopustio iznenađenje, krajnji rezultat od 7:1 je realan odnos snaga prikazan na terenu. Posebno se istaknula igračica ŽNK Osijek Lorena Balić koja je postigla pet pogodaka. U drugom susretu koji je započeo u 18:30 sati sastali su se ŽNK Neretva i ŽNK Agram, koji je bio i favorit cijelog turnira a ne samo ove utakmice. Igračice ŽNK Neretve držale su se do pred kraj poluvremena kada osjetnije bolja momčad Agrama postiže dva pogotka te riješava pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Najbolja igračica utakmice Melani Mihić postigla je dva pogotka od ukupno tri Agramova. Rezultat je bio 3:0 u korist ŽNK Agrama. Valja napomenuti da je nemjerljiv doprinos pobjedi ŽNK Agrama pridonijela i igračica sa brojem 11 Petra Pezelj koja je rodom iz Gospića. U subotu su prvo u 09:00 sati na teren istrčale poražene momčadi od petka u borbi za 3. mjesto, ŽNK Neretva i ŽNK Rijeka Jack Pot. Utakmica je završila bez pogodaka 0:0 te se je pristupilo izvođenju jedanaesteraca gdje su više spretnosti pokazale cure iz Rijeke te pobijedile 4:1 i osvojile 3. mjesto u kadetskoj konkurenciji. Nakon toga stigla je na red i glavna utakmica vikenda, utakmica za pobjednika prvenstva Hrvatske u ženskom nogometu u kadetskoj konkurenciji. Na teren su izašli ŽNK Osijek i ŽNK Agram iz Zagreba koji je cijeli vikend imao podršku svojih 50-ak navijača koji su u vlastitom aranžmanu odsjeli u gradu Otočcu. Favorizirani ŽNK Agram ozbiljno je pristupio utakmici i nije dopustio iznenađenje, poveli su krajem poluvremena pogotkom svoje kapetanice Doris Tomić iz slobodnog udarca sa 25 metara. Početkom drugog poluvremena povećale su prednost na 2:0 pogotkom Petre Pezelj te mirno privele utakmicu kraju i zasluženo osvojile naslov prvakinja Hrvatske.

Petak:   1. polufinale: ŽNK Osijek-ŽNK Rijeka-Jackpot  7:1

2. polufinale ŽNK Neretva-ŽNK Agram  0:3

Subota: Utakmica za trece mjesto:ŽNK Neretva-ŽNK Rijeka Jack Pot 0:0, 1:4 p

Finale :ŽNK Osijek-ŽNK Agram 0:2

Na kraju su podijeljene i zaslužene nagrade:

1. nagradu za fair  play osvojila je momčad ŽNK Neretva

2. nagrada za najbolju golmanicu otišla je u ruke golmanici ŽNK Agram Sanji Sabo

3. nagrada za najboljeg strijelca otišla je u ruke igračici ŽNK Osijek Loreni Balić

4. nagrada za najbolju igračicu turnira dobila je igračica ŽNK Agram Petra Pezelj.

Čestitke pobjednicama i osvajačicama nagrada kao i svim djevojkama na prikazanoj igri i promociji ženskog nogometa u Otočcu.