NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske

1/9
NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske NK Otočac prvak Županijske nogometne lige Ličko-senjske
Objavljeno: 02-06-2015

Prošli vikend odigrano je 19.kolo Županijske nogometne lige. Pobjedom protiv Gacke 1925,  2:1 kolo prije kraja Otočac osigurao naslov.

NK OTOČAC– NK GACKA 1925 2:1 (1:0)
Suci: V.Merle (Rijeka), Kukuljan (Podkilavac), Kezele (Rijeka)
Strijelci: 1:0 Marović (9-11m), 2:0 A. Kostelac (70), 2:1 F. Kostelac (89)
Žuti kartoni: NK GACKA 1925 – Vidmar (35); NK OTOČAC - nema

NK OTOČAC: Božičević (od 89. Brajković), Marincel, Anić, Radončić, Banić, Rudelić, Krznarić (od 60. A. Kostelac), Sladović, Lulić (od 78. Perlić), Ćurčić (od 77. Bunjevčević), Marović (od 66. Ostović).
NK GACKA 1925: Tonković, Vidmar, Lavrnja, Majer, Prpić, Pielić (od 82. T. Grahovac), Matasić, (od 72. Jerbić), Šunjić (od 46. Janjatović), Buneta, Tokmakčija (od 77. M. Grahovac), Cvitković (od 46. F. Kostelac).

Po lijepom sunčanom vremenu na vrlo dobrom travnjaku odigran je derbi Gacke doline. U odličnoj atmosferi koju je priredila navijačka skupina domaće momčadi Killersi koji su pjesmom i navijanjem kroz čitavu utakmicu bili dvanaesti igrač, nogometaši Otočca nisu dopustili gostima iz Sinca da naprave iznenađenje. Već u 9.minuti iz kaznenog udarca Marović je precizan za 1:0 i najavio je slavlje Otočanima kojima je pobjeda nosila i naslov prvaka ŽNL. Gosti gotovo kroz cijelu utakmicu da i nisu zaprijetili domaćem vrataru. U drugom dijelu u 70.minuti nakon što je A.Kostelac efektno iz poluvoleja zatresao mrežu nemoćnog Tonkovića slavlje na tribinama za proslavu titule već je počelo. U 72.minuti fizioterapeut domaće momčadi ukazao je pomoć sucu utakmice nakon istegnuća mišića u jednoj brzoj akciji Otočcca. F. Kostelac minutu prije kraja postigao je pogodak za konačni 2:1. Na sreću usprkos ozljedi Merle je vrlo fer i mirnu utakmicu uspio dovesti do kraja gdje je sa posljednjim zviždukom zasluženo slavlje Otočana za proslavu naslova prvaka moglo započeti.

NK LIKA 95 – NK GOSPIĆ 91 1:2 (1:1)
Suci: J.Jurišić (L. Osik), Ž. Lulić (Perušić), D.Čustić (L. Osik)
Strijelci: 0:1 Mesić (20-11m), 1:1 Eldić (45), 1:2 Zec (90+2),
Žuti kartoni: NK LIKA 95: Radočaj (7), NK GOSPIĆ 91 – Zec (90+3)

NK LIKA 95: Vukobratović, Lukić, Matijević, Karaula, Bureš, Došenović, Kukuruzović, Matovina, Eldić, Radočaj, Špoljarić (od 74. Krizmanić).
NK GOSPIĆ 91: Jukić, Župan, Petrlić, Mesić, Šarić, Klobučar, Zec, Maras, Šimatović, Relić (od 57. Hadžić), Rupčić.

U Korenici se igrao derbi kola između trećeplasirane Like 95 i momčadi Gospića 91 kojima je trebala pobjeda i kiks Otočca da bi ostali u igri za naslov prvaka. Gosti iz Gospića u Korenicu su došli oslabljeni sa svega dvanaest igrača. Ipak u vrlo dobroj utakmici Gospićani su poveli u 20.minuti pogotkom Mesića iz kaznenog udarca. U smiraju prvog poluvremena domaćin nakon nesmotrenosti obrane gostiju preko vrlo dobrog Eldića poravnava rezultat na 1:1. U drugom dijelu bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenja sve do sudačke nadoknade. U 92.minuti Zec koristi nepažnju u domaćoj obrani, posprema loptu u gol i svojoj momčadi donosi trobod koji je ipak s obzirom na pobjedu Otočca protiv Gacke 1925 bio dovoljan samo za potvrdu drugog mjesta za ovu natjecateljsku sezonu.

NK PERUŠIĆ – NK PLITVICE 1:4 (0:2)
Suci: A.Jurjević (L. Osik), B.Sušić, D.Galac (oba Gospić)
Strijelci: 0:1 Špoljarić (8), 0:2 Škulj (17-AG ), 0:3 Žafran (64), 1:3 Lulić (65), 1:4 Žafran (89).
Žuti kartoni: NK PERUŠIĆ – Petrlić (89); NK PLITVICE – Nema
Isključenja: NK PERUŠIĆ: Grujić – drugi žuti karton (17, 17) J.Lulić – drugi žuti karton (80, 80)

NK PERUŠIĆ: Petrlić, Grujić, Škulj, Hećimović, Rubčić, Zahirović, L. Kolak, Lulić, J.Jurišić, Mravinac (od 75.Marjanović), K. Jurišić (od 46.Števnja).
NK PLITVICE: Biga, J. Hodak, J. Bićanić, Brozičević, Rosandić, Mlađan, M. Bićanić, A. Hodak, Špoljarić (od 80. P. Matovina), M. Matovina, Poznanović.

Perušićani su „ugostili“ momčad Plitvica na njihovom terenu u Mukinjama s obzirom na zamjenu domaćinstva iz prvog dijela prvenstva. Nakon prošlog kola kada je momčad Perušića u Korenici primila pet zgoditaka bilo je pitanje da li je to loš dan ili je momčad ušla u krizu igre i rezultata!? Plitvičani su sa četiri postignuta zgoditka dali odgovor na to pitanje. Perušić je već u 17.minuti ostao sa desetoricom igrača nakon isključena Grujića što je „gostima“ samo olakšalo posao do kraja susreta.

NK BUNJEVAC-GAVRAN - NK SOKOLAC 8:1 (4:1)
Suci: M.Banić (Otočac), M.Vranić(Brinje), Ž.Bićanić (Otočac)
Strijelci: 0:1 Amić (9), 1:1 D. Tomljanović (27), 2:1 J. Vukelić (33 ), 3:1 Glavičić (39), 4:1 Glavičić (40), 5:1 Mi. Vukelić (52), 6:1 J. Vukelić (60), 7:1 Mi. Vukelić (70), 8:1 Rončević (80).
Žuti karton: NK BUNJEVAC-GAVRA N: Prpić (28); NK SOKOLAC: Nema

NK BUNJEVAC-GAVRAN: Nadarević, J. Vukelić, V. Tomljanović (od 46. Mesić), Turina, Filipović, D. Tomljanović, Glavičić, Butković(od 70. Ma. Vukelić), Prpić (od 57. Katalinić), Rončević, Mi. Vukelić.
NK SOKOLAC: Fumić, Šegota, Draženović, Burzić, Milaković, V. Perković, Bublić, Lasić, Medarić (od 46. L. Perković, Lokmer , Amić.

U Krivom Putu gledatelji su mogli vidjeti pravu golijadu u mreži gostiju iz Brinja. U 9.minuti Brinjaci čak postižu zgoditak za vodstvo 0:1, ali do kraja utakmica je bila jednosmjerna prema golu Sokolca. Bunjevci su pobjedom ostali u konkurenciji za treće mjesto i u posljednjem kolu pasti će odluka koja će momčad završiti sezonu na trećem mjestu županijske tablice. Bunjevac je "domaćin" u Perušić, a u Korenici igraju Lika 95 – Velebit. Sve tri momčadi u igri su za treću poziciju.