Rukometaši Gospića pobjedom u proljetni dio prvenstva

1/1
Objavljeno: 26-02-2019

Nakon višemjesečne pauze seniori Rukometnog kluba „Gospić“ nastavljaju s natjecanjem u III. HRL zapad koja im je u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva za protivnika donijela neugodnu ekipu Arene iz Pule.

Gospićkoj ekipi će se u nastavku prvenstva priključiti mlađi kadeti budući ih i dalje muče brojne ozljede. Unatoč još većem pomlađivanju utakmica s Arenom je pokazala da se radi o vrlo talentiranim i potentnim dečkima s kojima će gospićani kroz dvije godine, ukoliko ostanu na okupu, imati jednu veoma uspješnu skupinu igrača.

U utakmicu su ušli s velikim autoritetom. Kompaktna i veoma pokretljiva obrana omogućila im je lagane pogotke Starčevića, Suknaića, Milkovića i Jelića za prednost 5:2. I u sljedećim minutama prvoga poluvremena nastavili su s odličnom igrom u obrani koja im je odličnom napadačkom igrom donijela visoku 16:6 prednost u 24.minuti utakmice.

Par završnih minuta neiskustva i brzo primaju tri pogotka u nizu, te na odmor odlaze pri rezultatu 16:9.

U drugih 30 minuta ulaze u istom ritmu i povećavaju prednost na +9 (18:9), no od 35. do 45. minute upadaju u loš ritam što gosti iskorištavaju i dolaze na samo 2 pogotka razlike (19:17). Antić s 3, Brajković s 2, te Jelić i Suknaić s po 1 pogotkom potvrđuju odlične obrane Kolačevića i Stipetića te osiguravaju pobjedu (26:23) i nova dva boda.

Najefikasniji su bili Jelić sa 7, Brajković s 5, Suknaić s 4, te Starčević i Antić s 3 pogotka.