Rukometaši Gospića godinu završili novim pobjedama

1/1
Objavljeno: 23-12-2018

Sezona seniora je zaokružena novom pobjedom (35:28).

Ranije, zbog lošeg vremena i nemogućnosti dolaska protivnika, odgođena (subota 15.12.2018.) utakmica 11. kola III HRL zapad odigrana je u Gospiću u srijedu, 19.12.2018. godine, s početkom u 20,30 sati. Dosta nepopularan termin odigravanja utakmice ipak je došlo popratiti stotinjak gospićkih zaljubljenika u rukomet.

Odličan ulazak u utakmicu rukometaša Gospića i vodstvo 5:1 u 5. minuti susreta ponovno, nakon dva nerealizirana zicera, uspijevaju kompromitirati i vratiti goste u utakmicu (5:4). Ekipa Buja je tražila minutu odmora koja je domaćinu došla kao naručena. Nakon dodatnih dogovora rade 7:1 seriju i dolaze do prednosti od 7 pogodaka razlike (12:5) koje do poluvremena uspijevaju i zadržati.

U drugih 30 minuta utakmice Gospićani ulaze s nešto izmijenjenim sastavom i omogućuju protivniku povratak u igru (22:19). Novom 5:1 serijom ponovno odlaze na osjetniju razliku (27:20) i omogućuju svim igračima da iskoriste svoju minutažu u završnih 10 minuta utakmice.

Uz vrlo dobre golmane Martina Kolačevića i Antu Stipetića koji su se istakli i s obranama nekoliko situacija "1 na 1", raspoloženi su bili Ivan Jelić s 11, Matej Sukanić sa 6, te Nikola Kovačević, Tomislav Milković i Vanja Antić s po 3 pogotka.

Mlađi kadeti su u posljednjem krugu 1.HMKRL zapad gostovali u Ogulinu i ostvarili dvije uvjerljive pobjede.

Iako je subota, 22.12.2018. godine, službeno prvi dan praznika mlađi kadeti su otputovali u Ogulin kako bi odigrali utakmice 7. kruga 1.HMKRL zapad. U sastavu zbog bolesti i privatnih obveza nisu bili Luka Maras, Dario Devčić, Alen Marojević i Marin Kaštelan, no to se nije odrazilo na igru ekipe i konačne ishode.

RK GOSPIĆ - RK KOZALA 25:14 (12:7) - pospan ulazak u utakmicu doveo je rukometaše Gospića do sporog napada, mlake obrane, nekoliko nepotrebnih tehničkih pogrešaka i nerealiziranih prilika. Protivnik je u tom periodu bio u blagoj prednosti (1:0, 2:1, 4:2, 7:6). Gospićani su tek u drugih 10 minuta prvoga dijela ušli rastrčanije, skoncentriranije i čvršće te do odmora napravili seriju 5:0 (12:7). U drugo poluvrijeme se ušlo igrajući "gol za gol" sve do 15:11 kada do kraja utakmice rade novu seriju, ovoga puta 10:3, i zaključuju utakmicu pobjedom od 11 pogodaka razlike. Vrlo dobar je na golu bio Ante Stilinović, dok su napadački najraspoloženiji bili Ivan Starčević sa 6, Nikola Kovačević i Luka Delišimunović s po 5, te Gabriel Rajič s 4 pogotka.

RK OGULIN - RK GOSPIĆ 18:34 (11:20) - visokih 6:1 već u 5. minuti utakmice raslo je do +9 na poluvremenu. U nastavku su svi igrači gospićke ekipe dobili priliku i ostvarili pobjedu od 16 pogodaka razlike. Najefikasniji su bili Ivan Starčević sa 10, Nikola Kovačević je dodao 7, Luka Delišimunović 5, a Gabrijel Rajič 4 pogotka.