1/3
Rukometna sezona se zahuktavaRukometna sezona se zahuktavaRukometna sezona se zahuktava
Objavljeno: 12-02-2018

GOSPIĆ - Mlađi uzrasti Rukometnog kluba „Gospić“ nastavljaju svoje ligaške obveze, a priključuju im se i seniori.

Dječaci "A" su u subotu, 10. veljače 2018. godine, bez Ivana Župana (bolest) otputovali u Labin i odigrali utakmice 6. kruga 1. HRLDA.

Želju da nastave pozitivan niz i pobjedama ostanu u samom vrhu tablice su i ostvarili. Ozbiljan pristup temeljen na vrlo dobroj igri u obrani i tečnom napadu doveo ih je do ispunjenja cilja.

RK GOSPIĆ - RK BUZET 23:10 (11:3) - početna nervoza i nekoliko olako izgubljenih lopti onemogućilo je Gospićanima da se odvoje na samom početku utakmice. Pri rezultatu 2:2 podiže se koncentracija u obrani, golman Stilinović uspijeva ostvariti nekoliko odličnih obrana, te ubrzanom loptom u napadu rade seriju od 6:0 (8:2). U nastavak, unatoč izmjenama, nastavljaju u istom ritmu i odličnom igrom ostvaruju neočekivano visoku pobjedu. Uz Antu Stilinovića na golu, istakli su se i Nikola Kovačević (5 pogodaka), Luka Delišimunović (4), Borna Milković (4), te Josip Klobučar (3).

RU MLADI RUDAR - RK GOSPIĆ 13:17 (5:9) - nakon kratkog odmora uslijedilo je 40 minuta nove utakmice. Ponovno su rukometaši Gospića u utakmicu ušli dekoncentrirano te su u samom hvatanju i dodavanju za čiste prilike izgubili 3-4 lopte i propustili realizirati 3 izrađene šanse čime su dopustili domaćinu da ostane u egalu (2:2). Odličnom reakcijom na igrača više i serijom 3:0 uspijevaju se odlijepiti i na odmor otići pri vodstvu od 4 pogotka razlike. Stilinović je novim obranama omogućio da se odlijepe na 7 razlike (14:7) i mirnije uđu u završnicu utakmice. Prerano opuštanje omogućilo je ekipi iz Labina da se približi na samo -3 (15:12, 16:13), no nešto više od toga nisu uspjeli. Luka Delišimunović sa 6, te Gabriel Rajič i Luka Maras sa po tri pogotka bili su najefikasniji u  ekipi Gospića.

U subotu su na putu bili i dječaci "B", ali nisu uspjeli zadržati sami vrh lige Primorsko-goranske županije.

U Rijeku su otputovali oslabljeni za startere Suknaića i Rukavinu, no s ciljem nastavka pobjeđivanja. Na putu su im bile ekipe Opatije i Zameta i spriječile ih da ostvare svoje planove.

Unatoč solidnoj obrani dosta stvari nije bilo na željenom nivou pa su ih pobjeda koštale brojne tehničke pogreške i manjak koncentracije u ključnim trenucima.

Najefikasniji su bili Ivan Jergović sa 6 i Vedran Hećimović s 3 pogotka.

RK GOSPIĆ - RK OPATIJA 5:5 (2:1)

RK GOSPIĆ - RK ZAMET 10:11 (5:5)

Seniorska ekipa je u nedjelju, 11.2.2018. godine, otputovala u Biograd kako bi odigrala novu prijateljsku utakmicu. Biograd je nastupio s igračima koji imaju nešto manju minutažu u 1. b ligi, dok ni ekipa Rukometnog kluba „Gospić“ nije bila u kompletnom sastavu. Utakmica je poslužila unaprijed zadanom cilju, a to je detektiranje nedostataka koji se u narednih 7 dana moraju ispraviti kako bi se što spremnije dočekala prvu utakmicu nastavka prvenstva i ogled s ekipom Trsata.

Nešto nervozniji ulazak u utakmicu i određeno traženje ritma trajalo je  do 6. minute utakmice kada se serijom 3:0 Gospićani odvajaju na 5:2. Obrana je na momente izgledala kompaktno, agresivno i pravovremeno, a rotacije u ekipi nisu spustile tempo koji je početni sastav nametnuo. Novom 6:0 serijom odlazimo na visokih +9 (20:11), no 5 minuta crne rupe u kojoj neshvatljivo radije nekoliko tehničkih grešaka omogućuje domaćinu smanjenje rezultata na konačnih 29:23.

Obrambeno su svi igrači zadovoljili, posebno se istakao mladi golman Ante Stipetić koji je kvalitetno iskoristio svojih 20 minuta. Najefikasniji su u napadu bili Mate Pavelić sa 6, Ivan Verzon s 5, te Matej Udiljak i odlični mlađi kadet Matej Suknaić s po 4 pogotka.