Rukometaši igrali u Puli, Rijeci i Crikvenici

1/1
Objavljeno: 21-11-2017

U subotu, 18.11.2017. godine je aktivno bilo čak 5 ekipa Rukometnog kluba „Gospić“ koji su u Rijeci, Puli i Crikvenici ukupno odigrali 9 utakmica.

Utakmice županijske lige u Rijeci igrali su dječaci i djevojčice 2004. Godišta, te dječaci 2005. godišta.

DJEČACI 2004.

RK TRSAT I - RK GOSPIĆ 25:10 (11:5)

RK TRSAT II - RK GOSPIĆ 26:20 (15:8)

Dečki su snage odmjerili s dvije najjače ekipe lige i ostvarili dva poraza. Fizički superiorni protivnici nisu Gospićanima ostavili nikakve šanse za pozitivan rezultat.

Prvu utakmicu (protiv ekipe Trsata I) nisu odigrali dobro, pogotovo u drugom dijelu kada je razlika protivnika naglo rasla.

Protiv ekipe Trsata II su odigrali puno bolje, a to pokazuje i konačni rezultat, no opet nedovoljno za pozitivan rezultat.

Najefikasniji su bili Nikola Kovačević s 9, Borna Milković sa 6 i Luka Maras s 5 pogodaka.

DJEVOJČICE 2004.

RK GOSPIĆ - ŽRK MURVICA 5:9 (3:4)

ŽRK VINODOL - RK GOSPIĆ 16:8 (5:6)

Sve bolji treninzi donose i sve bolje igre, što se odmah vidi i na rezultatu.

Cure su protiv Murvice odigrale odličnu obrambenu utakmicu, a nerealizacija tri sedmerca uz još nekoliko izglednih prilika onemogućila im je pozitivan rezultat.

Dobru igru nastavili su i u drugoj utakmici (RK Vinodol) kada su na poluvremenu vodile 6:5, no crveni karton Danijele Šop automatski je promijenio odnos ekipa na terenu u korist protivnica, te su cure na kraju ostvarile uvjerljivi poraz.

Danijela Šop sa 6 i Marija Milković s 4 pogotka bile su najefikasnije u redovima Gospićanki.

DJEČACI 2005.

MRK OPATIJA - RK GOSPIĆ 12:12

RK GOSPIĆ - RK VRBOVSKO 6:15

Dečki su utakmice odigrali oslabljeni za Župana i Milkovića, svoja dva najbolja igrača, pa neriješen rezultat protiv Opatije možemo smatrati uspjehom.

Rajić (RK Vrbovsko) bio je nepremostiva prepreka za našu ekipu, te ostvarujemo poraz od 9 pogodaka razlike.

Ivan Jergović je ukupno postigao 9, a Mateo Dizdar 4 pogotka.

Mlađi kadeti su u Puli odigrali utakmice 3. kruga 1. HMKRL zapad u kojima su protiv ekipa Arene i Mladog Rudara ostvarili pobjedu i poraz.

RK ARENA - RK GOSPIĆ 23:16 (13:7) - već prema prve dvije minute se moglo vidjeti da bi ih u ovoj utakmici pozitivnog rezultata mogla koštati slaba realizacija, a tako je i bilo. Dvije odlične obrane na samom početku utakmice dovele su Gospićane do dva zicera koja u napadu nisu realizirali. Umjesto laganog vodstva 2:0, u 5. minuti utakmice zaostaju 3:1. Nakon toga je uslijedio nevjerojatan festival promašaja igrača gospićke ekipe kojeg nije uspjela prekinuti ni minuta odmora u 8. minuti pri rezultatu 5:2 za ekipu Arene. Četiri zicera i tri pogođene stative u prvih 15 minuta bilo je previše da bi rezultat zadržali u egalu. Uspijevaju se konsolidirati i nakon zaostatka 11:4 doći na 14:10, kasnije i na 19:15, no potpuni povratak u utakmicu im je onemogućio protivnički golman koji je imao svoj dan.

RK GOSPIĆ - RK MLADI RUDAR 26:19 (14:10) - prvi dio utakmice su se malo "tražili" u obrani, no jednostavnim napadačkim rješenjima brzo dolazili do pogodaka i na poluvrijeme otišli s 4 pogotka prednosti (14:10). U nastavku ubacuju u brzinu više i povećavaju razliku na +10 (22:12, 23:13, 24:14), da bi utakmicu, na krilima 11 pogodaka Mihaela Kosanovića, završili sa 7 pogodaka prednosti.

Ukupno su najefikasniji u ekipi RK „Gospić“ bili Mihael Kosanović sa 13, Tomislav Mihelić s 9, te Matej Suknaić i Josip Starčević s po 5 pogodaka, dok se na golu iskazao i Ante Stipetić.

Seniori su u 7. kolu II HRL zapad gostovali u Crikvenici i ostvarili poraz od prve ekipe lige.

Ekipa je na put krenula bez gotovo cijele prve postave i s nekoliko kadeta, te u prvom poluvremenu prikazala relativno kvalitetne minute, dok se od 25. do 30. minute i u nastavku utakmice uvelike osjetio manjak rotacije. Odlični Martin Kolačević je s 10-ak obrana u prvom poluvremenu održavao Gospićane na 4 pogotka zaostatka. U 26. minuti dolazi do velikog pada kojeg domaćini iskorištavaju i serijom 5:0 (19:10) završavaju prvo poluvrijeme.

U nastavku su protivnici nastavili u istom ritmu i došli do konačne pobjede od 17 pogodaka prednosti.

Uz već spomenutog Kolačevića na golu, istakli su se i Ivan Jelić s 4, te Ivan Sabljak i Ivan Šikić s po 3 pogotka.