Kvalitetan rad mlađih uzrasta daje rezultate

1/2
Kvalitetan rad mlađih uzrasta daje rezultate Kvalitetan rad mlađih uzrasta daje rezultate
Objavljeno: 06-11-2017

GOSPIĆ - Mlađi kadeti Rukometnog kluba „Gospić“ su u nedjelju, 5.11.2017., odigrali nove dvije utakmice županijske lige i ostvarili uvjerljive pobjede protiv RK Omišalj i RK Mornar-Crikvenica.

Liga RS Primorsko-goranske županije se nastavlja, a ekipa mlađih kadeta je ostvarila nove dvije pobjede i sa 6 pobjeda u isto toliko utakmica zauzima 1. mjesto na tablici.

RK OMIŠALJ - RK GOSPIĆ 9:23 (2:10) - ozbiljan pristup i ulazak u utakmicu serijom 8:0 riješio je pitanje pobjednika vrlo brzo. Svi dečki su dobili svoju minutažu, a najbolje su ju napadački iskoristili Mihelić sa 6, Vukelić s 4, te Suknaić i povratnik Dizdar s po 3 pogotka.

RK GOSPIĆ - RK MORNAR-CRIKVENICA 33:19 (17:7) - bila je ovo za nas revanš utakmica u kojoj smo sami sebi htjeli dokazati da je onaj poraz od iste ekipe u državnoj ligi bio samo slučajnost i loš dan. Dečki ništa nisu htjeli prepustiti slučaju, te smo, nakon zaostatka 0:1, novom serijom 8:0 već u prvih 10 minuta utakmice riješili pitanje pobjednika. U završnici utakmice dečki su bili raspoloženi i za atrakcije, pa je tako Suknaić oduševio realiziravši kontru iz "piruete". Uz odličnu obranu na čelu s golmanima Mikićem i Stipetićem u pobjedu od 14 pogodaka razlike Mihelić je ugradio 13, Suknaić 5, dok su Mufić, Kosanović i Vukelić dodali po 3 pogotka.

Nedjelja je bila aktivna i za superminiće i njihovog trenera Zvonimir Kneževića budući su sudjelovali na turniru u Dugom Selu. Natjecalo se samo u jednoj kategoriji, te se između 32 kluba tražio onaj najbolji. Gospićki rukometaši su samopouzdano krenuli u turnir i s 5 pobjeda zauzeli 1. mjesto u grupi. Sigurnim igrama u 1/8 finala, 1/4 finalu i 1/2 finalu priuštili su si utakmicu za najsjajnije odličje. Rovovska bitka protiv RK Rude ipak je u zadnjim trenucima otišla na stranu protivnika. Nerealizirani napad 20-ak sekundi prije kraja pri rezultatu 6:6 koštao je Gospićane vodstva što protivnik u posjednjim sekundama utakmice kažnjava i zasluženo osvaja prvo mjesto. Za najboljeg golmana proglašen je rukometaš RK „Gospić“, Luka Borovac, dok je u najbolju ekipu turnira uvršten Ivan Borovac.

Seniori su svoju utakmicu 5. kola II HRL zapad odigrali u Puli (subota 4.11.2017.) i ostvarili poraz od ekipe Verude.

Na put su otišli bez "pola ekipe" budući su ozlijeđeni za Udiljak, Radaković i Šimić, te u napetoj utakmici ostvarili još jedan poraz.  Svih 60 minuta domaćini su bili u blagoj prednosti od 2-3 pogotka (3:2, 7:6, 11:9, 14:11, 16:14, 19:16, 23:18, 25:20, 25:23, 28:26). Nisu gospićki rukometaši dozvoljavali protivniku da se odvoji na veću razliku, no zbog nerealiziranih prilika nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat. Tri nerealizirana sedmerca i nekoliko odličnih šansi otišlo je u nepovrat. Ponovno je raspoložen na golu bio Kolačević, a najefikasniji Jelić sa 10 i Čović sa 6 pogodaka.

Slijedi nova domaća utakmica u kojoj u Gospić kao protivnik dolazi RK Arena.