Hrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjesto

1/5
Hrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjestoHrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjestoHrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjestoHrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjestoHrvatska pobijedila Španjolsku i osigurala prvo mjesto
Objavljeno: 22-06-2016

Hrvatska je pobijedila aktualne europske prvake, Hrvatska je preokrenula španjolsko vodstvo, Hrvatska je u kombiniranom sastavu napravila senzaciju. Hrvatska je pobijedila Španjolsku u Bordeauxu rezultatom 2-1 nakon lošeg otvaranja utakmice i primljenog gola u sedmoj minuti.

Ante Čačić odlučio je izmiksati sastav. Sinoć je od prve minute postavio Vrsaljka, Jedvaja, Roga, Pjacu i Nikolu Kalinića i posve pogodio. Nitko od nabrojanih momaka nije bio impresioniran važnošću zvijezda poput Silve, Inieste ili Ramosa.

Niti jedan od njih nije se predao nakon gromovitog početka ‘tekme’. Poveli su u sedmoj minuti golom Alvara Morate poslije sjajne akcije Nolita i Fabregasa.

Šest minuta kasnije Kalinić je ukrao jednu loptu španjolskoj obrani, David De Gea je istrčao, a Ivan Rakitić pokušao lobom savladati golmana Manchester Uniteda. Vrhunski je gađao, no lopta je nesretno poljubila prečku i odbila se van gola.

Vatreni su trkom i inteligentnim kretnjama parirali favoriziranim Španjolcima, stoga njihov posjed nije mogao slomiti harmonične redove ‘kockastih’.

U 45. minuti Ivan Perišić povukao je jednu loptu po lijevoj strani, probio sve prepreke i sjajno ubacio na Nikolu Kalinića u peterac. Naš je napadač maestralno odreagirao i petom savladao Davida De Geu. Doista majstorski gol moćnog napadača Fiorentine.

Drugo poluvrijeme ponudilo je istu sliku, naši su trkom kvalitetno pokrivali prostor pa Španjolci nisu imali pretjeranih solucija u fazi napada. U 63. minuti Marko Pjaca je pao u protivničkom šesnastercu, ali sudac Bjorn Kuipers je ostao nijem.

Ipak, u 69. minuti Nizozemac je dosudio najstrožu kaznu za nas. Vrsaljko je srušio Silvu, za Kuipersa nije bilo dileme. Subašiću potom prilazi kapetan Darijo Srna, daje mu savjet uoči udarca kojeg je pripremao Sergio Ramos.

Kapetan Španjolske i Reala pucao je po sredini, ali naš heroj Danijel to fenomenalno čita i brani. Bio je to trenutak koji je ubrizgao veliku dozu adrenalina našima. Igralo se izjednačeno, sve do 87. minute u kojoj je ponajbolje krilo u Europi dokazalo svoju klasu.

Ivan Perišić moćno se sletio s lijeve strane, izborio se za poziciju iskosa i slično kao i protiv Češke poentirao u mrežu golmana Španjolske. Nevjerojatno igra Ivan, jedan je od najboljih igrača ovog turnira i naša udarna igla u nastavku francuskog Eura.

Fantastična Hrvatska tako je osvojila prvo mjesto i čeka svog novog protivnika. Slovačka, Belgija, Irska, Švedska ili netko iz skupine F idu na Vatrene u subotu. No, ovo prvo treba proslaviti, a onda ćemo razmišljati o novom protivniku.

Ne ruše se svaki dan aktualni prvaci Europe, Španjolci su sinoć doživili svoj prvi poraz nakon 15 utakmica na Euru.

Malo smo "prošetali" facebookom i vidjeli kako se navijalo u našem Otočcu, evo i nekoliko fotografija.