Rukometni klub Gospić osvoio odlično 13.mjesto na Prvenstvu Hrvatske u rukometu

1/1
Objavljeno: 02-05-2016

U Umagu u protekla četiri dana odigravala se Završnica Hrvatske rukometne lige za dječake rođene 2004. godine i mlađe. ZAVRŠENO PRVENSTVO HRVATSKE - OSVOJENO ODLIČNO 13. MJESTO - iako smo po prvi puta u povijesti kluba sudjelovali na PH, s ponosom možemo reći da nas niti jedna ekipa nije uspjela nadigrati (osim RK PPD Zagreb - 9 golova razlike), porazi od Bjelovara od 2 pogotka i Kaštele 1 pogodak razlike mogli su otići na bilo koju stranu i uvesti nas u borbu za 1/4 finale. Unatoč tome, ponos koji mi kao treneri i voditelji osjećamo je neopisiv, izuzetno smo sretni i to se riječima ne može opisati. Dečki su u posljednja 4 dan bili dio skupine najboljih rukometaša Hrvatske u 2004. godištu, vidjeli da vrijede jako puno i da je svijetla budućnost pred njima - piše na FB profilu prof.Vanja Antić

Ekipu su činili Ivan Dasović (14 pogodaka), Ivan Rupčić (1 pogodak), Borna Milković (6 pogodaka), Ivan Župan (3 pogotka), Josip Klobučar (19 pogodaka), Ivan Vrban, Luka Maras (16 pogodaka, Nikola Kovačević (24 pogotka), Ivan Starčević (21 pogodak), Ante Stilinović, Jakov Starčević (5 pogodaka) i Matija Vukelić.
Ždrijebom smo smješteni u grupu C zajedno s RK PPD Zagreb, RK Bjelovar, RK Đakovo i RK Ribola Kaštela te su nas milimetri ili manjak sreće dijelili od ulaska među 12 najboljih.

RK ĐAKOVO - RK GOSPIĆ 9:18 (6:7) - prva utakmica prvenstva je uvijek teška, to se pokazalo točnim i ovaj put. Teško i tvrdo prvo poluvrijeme završili smo s 1 golom prednosti, dok su se u nastavku ruke i noge opustile. Odlična obrana dovela nas je u situaciju brojnih golova iz kontre i polukontre, te osvajamo prva 2 boda. Najefikasniji su u našim redovima bili Ivan Starčević sa 6 i Nikola Kovačević s 5 pogodaka, dok je siguran na golu bio Ante Stilinović.

RK GOSPIĆ - RK BJELOVAR 14:16 (7:9) - jako loš obrambeni ulazak u utakmicu koštao nas je pobjede. Protivnici su lakše dolazili do pogodaka i ubrzo poveli 3:5, a kasnije i 5 razlike (3:8). Uspijevamo se konsolidirati, sve negativno uspjeriti na pravu stranu i poravnati na 10:10. Novim dekoncentracijama u obrambenim zadacima dozvoljavamo da pobjeda ode na stranu Bjelovara. Ivan Starčević je postigao 4, a Nikola Kovačević i Luka Maras po 3 pogodaka.

RK GOSPIĆ - RK PPD ZAGREB 10:19 (5:10) - gotovo cijelu utakmicu smo bili u zaostatku, te su protivnici zasluženo došli do pobjede. Najefikasniji je u našim redovima bio Josip Klobučar sa 7 pogodaka.

RK GOSPIĆ - RK RIBOLA KAŠTELA 11:12 (6:6) - odlučujuća utakmica za prolaz grupe u kojoj smo odlično posložili i odradili obrambene zadatke. Protivnici su većinu napada bili u pasivnoj igri koju su čak 6 puta ipak realizirali preko visokog lijevog vanjskog napadača s 10 metara pucajući preko bloka. U posljednje 3-4 minute ne uspijevamo realizirati 2 sedmerca, te dobivamo pogodak iz završnog udarca po isteku vremena s 9 m preko bloka. Nevjerojatna nesreća i odlazak u razigravanje od 13. do 20. mjesta. Najefikasniji su u našim redovima bili Ivan Starčević sa 4, teNikola Kovačević, Luka Maras i Josip Klobučar s po 2 pogotka.

Zauzeli smo 4. mjesto u grupi i ušli u razigravanje od 13. do 20. mjesta.

RK GOSPIĆ - RK FENIKS 18:6 (7:5) - nakon tvrdog prvog poluvremena u nastavak ulazimo opuštenije, brzo se odvajamo i na kraju dolazimo do konačnih +12. Najzapaženiji su bili Nikola Kovačević sa 6, Josip Klobučar s 4, te Ivan Dasovic s 3 pogotka, dok je odličan na golu s par obranjenih zicera bio Ante Stilinović.

RK KOPRIVNICA H. 18 - RK GOSPIĆ - 11:15 (8:5) - opet nešto lošije prvo poluvrijeme u kojem smo fulali nekoliko veoma izglednih situacija i protivnici odlaze na poluvrijeme s +3. U drugom poluvremenu kao da je igrala duga ekipa. Rastrčanijom igrom i u obrani i u napadu, s par ukradenih lopti i samopouzdanijim napadom brzo poravnavamo rezultat, te na krilima Luke Marasa prelazimo u vodstvo, ostvarujemo novu pobjedu i borbu za 13. mjesto. Luka Maras sa 6 i Nikola Kovačević s 3 pogotka bili su najefikasniji.

RK GOSPIĆ - RK SOLIN 21:12 (9:6) - od samog početka utakmice (za 13. mjesto) postavili smo se s autoritetom i odmah poveli (2:0, 6:3, 7:5) i na poluvrijeme otišli pri vodstvu 9:6. U drugo poluvrijeme ulazimo još čvršće i rastrčanije, te je razlika u našu korist samo rasla do konačnih 21:12. Najefikasniji su bili Nikola Kovačević s 5, Ivan Dasovic s 4 i Ivan Starčević s 3 pogotka.