O nama   
Kontakt   
Oglašavanje   
Impresum   
Uvjeti korištenja   
Pošaljite nam vijest!
GlasLike.hr
Lika nekretnine
povratak

"Blagostanje kroz raznolikost" - završna konferencija u Zadru

1/1
"Blagostanje kroz raznolikost" - završna konferencija u Zadru
"Blagostanje kroz raznolikost" - završna konferencija u Zadru
Objavljeno: 07-06-2015

ZADAR – U utorak, 9. lipnja, će u prostorijama Sveučilišta u Zadru biti održana završna konferenciju za medije Projekta „Blagostanje kroz raznolikost“. Na konferenciji će biti prezentiran završetak i rezultati provedbe projekta Blagostanje kroz raznolikost / Prosperity in Diversity IPA4.1.2.1.04.01.c10. Tom prilikom održat će se i dodjela Potvrda o edukaciji polaznicima koji su u sklopu Projekta uspješno završili ciklus edukacije o ekološkoj poljoprivredi.

Provedba projekta „Blagostanje kroz raznolikost - poboljšanje pristupa tržištu rada ugroženih skupina“ započela je 12. listopada 2013. Ukupna vrijednost projekta je 156.866 eura, a 148.547 eura, odnosno 95 posto ukupnih troškova projekta sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Projekt se provodio na području Karlovačke, Ličko-senjske i Zadarske županije. Nositelj projekta je Sveučilište u Zadru, a partneri su: Hrvatski zavod za zapošljavanje – područni ured Zadar i Gospić, Razvojna agencija Ličko-senjske županije LIRA i Društvo za promicanje kulture življenja ZVONO UZ KUPU iz Karlovačke županije. Smještajnu logistiku za Ličko-senjsku županiju dala je Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Otočac.

Sveukupni cilj projekta je unaprijediti sustavnu pripremu dugotrajno nezaposlenih osoba i pripadnika nacionalnih manjina za integraciju na tržište rada. Specifični cilj projekta je kroz edukaciju u ekološkoj poljoprivredi osnažiti polaznike edukacije kako bi se što bolje integrirali na tržište rada i postali pokretač razvoja u svojim sredinama. Polaznici edukacije pripadnici su ciljnih skupina kojima se projekt obraća. To su dugotrajno nezaposleni, nezaposleni - pripadnici nacionalnih manjina i nezaposleni –osobe s invaliditetom.

Tijekom ožujka i travnja 2014. godine na području Karlovačke, Ličko-senjske i Zadarske županije provedena je informativna kampanja gdje su svi sudionici upoznati s projektom i njegovim ciljevima. Informirano je preko 300 sudionika, a odabrano je 40 polaznika koji su prošli edukaciju o ekološkoj proizvodnji. Stručnjaci s Poljoprivrednoga fakulteta u Osijeku održali su edukaciju, koja je započela 15. prosinca 2014. u Zadarskoj i Ličko-senjskoj županiji, a 12. siječnja 2015. u Karlovačkoj županiji. Nakon edukacije koja je obuhvaćala je teorijski i praktični dio u trajanju od osam dana za sve polaznike organizirano studijsko putovanje kako bi se upoznali dobrim primjerima iz prakse. Paralelno s edukacijom započelo je i psiho-socijalno osnaživanje polaznika. Kroz aktivnost psihosocijalne podrške od prosinca 2014. do travnja 2015. sa sudionicima projekta kontinuirano su provođeni individualno motivacijski razgovori.

Među 40 polaznika edukacije odabrano je i sedam gospodarstava koja su uz pomoć projektnog tima i stručnjaka s Poljoprivrednog fakulteta iz Osijeka detaljno razradila ideje, riješila određene probleme i na taj način dodatno osnažila vlastite kapacitete kako bi se još bolje integrirali na tržište rada. U sklopu aktivnosti individualnog praćenja projektni tim u suradnji sa stručnjacima izradio im je poslovni plan. Nakon svih uspješno provedenih aktivnosti predviđenih Projektom od ukupno 40 odabranih polaznika 33 je uspješno završilo edukaciju (18 u Zadarskoj županiji, 7 u Ličko-senjskoj i 8 u Karlovačkoj) – stoji u priopćenju Sveučilišta u Zadru.

M. Kranjčević

Podijeli novost na društvenim mrežama!
Novalja.coom