Mladi rukometaši dominantnom utakmicom učvrstili prvu poziciju

1/1
Objavljeno: 30-11-2021

Četvrti krug 1.HRL zapad dječacima U13 donio je gostovanje u Karlovcu (subota, 27.11.2021.) na kojem su za protivnike imali RK Dubovac-Gaza i RK Š.R. Karlovac. Upravo je druga utakmica, ona protiv Karlovca, bila derbi utakmica dvije od tri najjače ekipe lige.

Ozbiljan, motiviran i samopouzdan pristup dječaka Rukometnog kluba „Gospić“ donio je dvije visoke pobjede kojima su se učvrstili na prvom mjestu ljestvice.

Šlag na tortu bio je susret protiv ekipe Karlovca koja u sastavu ima veliki broj brzih i talentiranih igrača, te tijekom svih 40 minuta utakmice pokušava držati ritam brzog i modernog rukometa. Kvalitetni protivnici dodatno motiviraju Gospićane koji u takvim utakmicama uvijek iznova oduševe.

Cijeli susret su gospićki rukometaši proveli u vodstvu koje je pogotkom započeo Josip Ratković, dok su između 3. i 5. minute Jamičić i Stilinović svojim pogotcima napravili seriju 3:0 i osigurali vodstvo 5:2.

Nastavak odlične obrane kroz čiju sredinu nije uspjela proći gotovo niti slamka sijena nastavila je stvarati probleme protivničkoj ekipi, no s desnog krila precizni Teskera postigao je 6 pogodaka u nizu kojima je održavao blagi zaostatak svoje ekipe (10:9).

Ubrzo je trener Antić sitnim taktičkim izmjenama zatvorio i tu rupu u obrani, igrači olakšali ionako odličnom Korečiću na golu, te serijom 5:1 poveli 15:10 u 18. minuti utakmice. Na odmor se otišlo s +3 (15:12).

Dominantan ulazak u nastavak i 6:0 na krilima obrane na čelu s Korečićem i napadački raspoloženim Josipom Ratkovićem, Mladenom Markovićem i Ivanom Borovcem donijelo je prednost 21:12, a nekoliko minuta kasnije i 11 pogodaka razlike (25:14, 26:15, 17:16, 28:17).

Pobjedu od 10 pogodaka viška (29:19) zapečatio je Milković pogotkom u posljednjim trenucima utakmice.

RK DUBOVAC-GAZA - RK GOSPIĆ 8:30 (7:15) - Ratković (5), Milković (5), Maras (4), Stilinović (4), Jergović (4), Borovac I. (3), Marković Ml. (3), Tonković Javorina (1), Sertić (1)

RK GOSPIĆ - RK Š.R. KARLOVAC 29:19 (15:12) - Borovac I. (7), Stilinović (6), Marković Ml. (6), Ratković (3), Jamičić (2), Milković (2), Jergović (1), Borovac L. (1), Maras (1)

Raspoloženje nije pokvarilo niti puknuće gume. Prava klapa od svakog problema napravi zabavu, a rukometaši se mogu pohvaliti upravo time.