Lika nekretnine
povratak

Odlične igre rukometaša Gospića i važne pobjede

1/2
Odlične igre rukometaša Gospića i važne pobjedeOdlične igre rukometaša Gospića i važne pobjede
Objavljeno: 29-11-2018

U subotu, 24.11.2018. godine, su svoje ligaške obveze imali mlađi kadeti, seniori i dječaci „A“ te ostvarili veoma vrijedne pobjede.

Mlađi kadeti su u sklopu 5. kruga 1.HMKRL zapad u Gospiću ugostili ekipe Poreča i Umaga, izravne konkurente za prva 3 mjesta i plasman na još jednu završnicu PH. Odlične igra donijele su im 4 velika boda.

RK POREČ - RK GOSPIĆ 14:24 (6:14) - ozbiljan ulazak u utakmicu onemogućio je protivnicima da uspostave svoj ritam. Čvrsta obrana i raznolik napad doveli su ekipu Gospića u vodstvo 5:3, da bi se nakon toga pogotcima Marasa, Rajiča i Kovačevića u razdoblju od 10. do 12. minute serijom 5:0 odvojili na velikih 10:4. Novom 5:0 serijom riješili su pitanje pobjednika i odmarali startere za još težu utakmicu protiv Umaga. Napadački najraspoloženiji su bili Nikola Kovačević s 4, Luka Delišimunović, Ivan Starčević, Matija Vukelić i Luka Maras s po 3 pogotka.

RK GOSPIĆ - RK UMAG 25:24 (12:10) - svega 10 minuta nakon utakmice protiv Poreča slijedila je nova, još jača i teža. Vrlo dobar ulazak u utakmicu doveo ih je do vodstva 2:0, no protivnici izjednačuju na 3:3, 4:4. Ponovno uspijevaju prijeći u vodstvo (6:4, 7:5, 8:6) no ne i iskoristiti velike prilike za odlazak na +3. Umjesto osiguravanja nekoliko lakših minuta gosti  izjednačuju na 10:10, ali novim dobrim reakcijama i pogotkom Delišimunovića u posljednjoj sekundi prvoga dijela na odmor odlaze s 2 pogotka prednosti (12:10).

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme Gospićani provode u vodstvu od 2 ili 3 pogotka prednosti (13:11, 15:12, 17:14), no u završnici ulaze u nekoliko teških minuta tijekom kojih ekipa Umaga iz zaostatka 20:22 tri minute prije kraja utakmice radi seriju 3:0 i prelazi u vodstvo 23:22. Igrači Gospića se uspijevaju iščupati iz kriznih trenutaka, pogotkom Gabrijela Rajiča poravnati na 23:23, zatim ih Luka Delišimunović novim pogotkom drži u igri (24:24).

Posljednja minuta je bila posebno napeta. Gosti pri rezultatu 24:24 (25 sekundi do kraja) imaju sedmerac kojeg maestralno uz pomoć stative brani Ante Stilinović. Nakon minute odmora igrači Gospića uspijevaju anulirati presing na Nikoli Kovačeviću koji odlično upošljava Klobučara za 25:24. Sada im gostujući time-out 10 sekundi do kraja utakmice omogućuje novi obrambeni dogovor kojim uspijevaju obraniti svoj gol i ostvariti veliku pobjedu. Ivan Starčević je postigao 7, Gabrijel Rajič i Nikola Kovačević po 6, dok je Luka Delišimunović dodao 4 pogotka.

Seniori su u 8. kolu III HRL zapad ugostili RK Mornar CK II i ostvarili treću uzastopnu pobjedu. Gospićani su u većem dijelu utakmice nastavili pokazivati dobru formu koja ih je krasila i prethodna 2 tjedna.

Odlična obrana od prve sekunde utakmice nije dozvoljavala gostima da se ozbiljnije približe golu, te, uz 3 nerealizirana "zicera", u 10. minuti domaćin ima vodstvo 4:0. Iako je obrana bila na visini zadatka, to ne možemo reći za spori  i bezidejni napad. Prvi pogodak gosti postižu u 11. minuti, a loša napadačka tranzicija kompromitirala je sve dobro odrađene obrambene zadatke igrača Gospića i gosti iz Crikvenice na poluvrijeme odlaze sa zaostatkom od 2 pogotka razlike (9:11).

U nastavak ulaze nešto rastrčanije, no unatoč tome se ne uspijevaju rezultatski odvojiti (14:12). Izmjenom Starčević - Antić uvelike obrzavaju tranzicijsku igru, veoma brzo rade seriju 5:0 (19:12) a kasnije se odvajaju i na 29:17, te mirno privode utakmicu kraju.

Uz odličnu obranu u većem dijelu utakmice, siguran je na golu bio Martin Kolačević, a najefikasniji su bili Ivan Jelić s 11, Matej Udiljak s 9, te Josip Starčević i Vanja Antić s po 3 pogotka.

Dječaci „A“ su za protivnike imali ekipe Viškova i Zameta, kojima su se suprotstavili bez bolesnog Hrvoja Rukavine. Iako su se dečki borili koliko su mogli ostvarili su dva poraza.

RK GOSPIĆ - RK ZAMET I 13:20 (7:9) - bila je ovo odlična utakmica u kojoj su protivnici cijelo vrijeme bili u prednosti od jednog ili dva pogotka. U drugom poluvremenu, kada su Gospićani imali mogućnost poravnati rezultat, a možda i povesti, ozlijedio im se Marko Čačić koji do kraja utakmice nije ulazio u igru. Protivnik je iskoristio situaciju i do kraja utakmice povisio svoju prednost na +7. Luka Orešković postigao je 4, dok je Vedran Hećimović dodao 3 pogotka.

RK VIŠKOVO - RK GOSPIĆ 21:16 (13:7) - izostanak Hrvoja Rukavine se i u ovoj utakmici pokazao kao veliki hendikep za ekipu Gospića, a kada tome pridodamo i ozljedu Marka Čačića poraz je sasvim realan. Tako desetkovani nisu mogli parirati ekipi Viškova. Napadački raspoložen je bio Ivan Jergović koji je postigao 9 pogodaka, a Vedran Hećimović je bio precizan 4 puta.