Veruda porazila seniore Gospića

1/1
Objavljeno: 20-03-2018

GOSPIĆ - U 14. kolu II. HRL u Gospić je došla ekipa Verude, protiv koje su Gospićani tražili pobjedu, ali na žalost nisu uspjeli.

Utakmica je bila na rasporedu u subotu, 17.  ožujka, u 20 sati, a igrala se u Gradskoj športskoj dvorani u Gospiću. Iako je većina starijih igrača ekipe Rukometnog kluba „Gospić“ bila ozlijeđena ili načeta ozljedama stisnuli su zube i pokušali dati svoj maksimum na terenu. Prvo poluvrijeme je pred nešto više od 100 gledatelja proteklo u igri bez obrana, ali pri vodstvu domaćina od 1 do 3 pogotka prednosti. Golmani obiju ekipa su u tom periodu bili veoma neraspoloženi. Gospićku ekipu su u navedenoj prednosti vukli Mate Pavelić s 8, Marin Čović s 4 i Matej Suknaić s 3 postignuta zgoditka, a na odmor odlaze pri vodstvu 19:17.

Sukladno dogovoru tijekom pauze u drugi dio utakmice Gospićani ulaze sa čvršćom obranom, povećavaju prednost na +3 (20:17, 21:18), no napadačkim pogreškama uspijevaju kompromitirati sve dobro odrađene obrambene zadatke i dozvoliti gostima da dođu u egal (21:21). Ponovno odrađuju nekoliko dobrih minuta, odvajaju se pogotcima Pavelića i Čovića na 24:22, no ekipa Verude nošena s par obrana iskusnog Popovića kažnjava nerealizaciju domaćih igrača i prelazi u vodstvo (25:26, 27:30). Pokušaj povratka zastao je pri rezultatu 29:30, te pobjeda ipak odlazi u Pulu.

Mate Pavelić postigao je 15, Marin Čović 7, a Matej Suknaić 4 pogotka.