Ipak poraz protiv Senja

1/2
Ipak poraz protiv Senja Ipak poraz protiv Senja
Objavljeno: 25-02-2018

Subota, 24.2.2018. godine, je bila aktivna za seniore Gospića koji su u Senju s početkom u 15 sati odigrali utakmicu 11. kola. Zbog veoma ranog i nepopularnog termina u ekipi, uz ranije ozlijeđene i bolesne Ivana Jelića, Marka Brkljačića i Nikolu Biškupića, te poslovno odsutnog Tomislava Sabljaka, nije bilo Ivana Blaškovića, Igora Jelinića, Ivana Verzona, Ivana Sabljaka, Ante Stipetića, a prvi puta u karijeri u sastavu seniorske ekipe bio je još jedan mladac, Tomislav Milković.

Ponovno je došlo do lošeg i nesigurnog ulaska u utakmicu i početnog zaostatka 3:0. Ipak, rukometaši Gospića uspijevaju uloviti ravnotežu, te pri rezultatu 9:5 odigravaju nekoliko odličnih obrana, no raspoloženi Jeličić na protivničkom golu nije dozvolio da ih potvrde u napadu. Krajem prvog poluvremena domaćin iskorištava nespretne napadačke reakcije gostujućih igrača i na odmor odlaze s visokim zaostatkom od 7 pogodaka (16:9).

U drugi dio utakmice Gospićani ulaze rastrčanije, ali dolazi do rane ozljede Igora Radakovića nakon koje gube potreban ritam, a dodatni manjak strpljenja koštao ih je povećanja zaostatka (21:11). Napad po napad, obrana po obrana i uspijevaju napraviti seriju 12:4 (25:23). Kolačević je s nekoliko dobrih reakcija na golu potvrdio sve čvršću i sigurniju obranu, da bi Čović i Pavelić nakon isključenja domaćeg Žunića od 4 minute (prigovor), dobrim napadačkim reakcijama 9 minuta prije kraja utakmice smanjili zaostatak na 24:20. U posljednjim trenucima igranja s igračem više Barbić iskorištava neopreznost, te pogotkom iz kontre prekida gospićku seriju i povećava na 25:20. Gospićani se ne predaju, te novim dobrim obranama dolaze na  25:22. Unatoč nerealiziranom sedmercu (četvrtom) 4 minute prije kraja, nakon još jedne efikasne obrane Pavelić realizira kontru i smanjuje na 25:23. Senjani u idućem napadu zabijaju, odmah zatim dolazi do tehničke greške koja im dozvoljava još jedan brzi pogodak kojim zatvaraju utakmicu i osvajaju 2 boda.

Ponovno su kod Gospićana ozbiljnu ulogu dobili dečki iz omladinskog pogona. Suknaić (1 pogodak) je bio starter, a kasnijim ulaskom su se iskazali Milković (obrambeni zadaci) i Kosović (1 pogodak). Uz golmana Kolačevića koji je sakupio desetak obrana istakli su se Pavelić sa 7 i Čović sa 6 pogodaka.