O nama   
Kontakt   
Oglašavanje   
Impresum   
Uvjeti korištenja   
Pošaljite nam vijest!
GlasLike.hr
Lika nekretnine
povratak

Ako ne može u Hrvatskoj, može u Čileu

1/1
Ako ne može u Hrvatskoj, može u Čileu
Ako ne može u Hrvatskoj, može u Čileu
Objavljeno: 28-12-2016

OTOČAC – Ovako nešto teško da je moguće u Hrvatskoj, a da se „ljevica“, „kozmopoliti“, „liberali“ i svi ostala „bratija“, kojima je Hrvatska mrska da mrža ne može biti, ne digne ne zadnje noge i počne režati, u konačnici sprdati i ismijavati hrvatskomu „nacionalizmu“ , „primitivizmu“ i svemu onome što im je u drugim državama normalno i prihvatljivo, a samo u vlastitoj zemlji nije.

Ovaj hrvatski grb podignut je u gradu Punta Arenas u Čileu, koji se nalazi na jugu te zemlje, u kojemu živi čak 70 posto građana hrvatskog podrijetla, čak im je i aktuelni gradonačelnik Hrvat. I tako u toj stranoj zemlji nije nikakav problem da se podigne monumentalni hrvatski grb (10 metara) od bračkoga kamena, u domovini bi to bio vjerojatno problem, odmah bi bila pokrenuta akcija „slobodnomislećih“ da to treba „šrafencigerom“ ukloniti i maknuti jer vjerojatno nekoga – vrijeđa. Uglavnom Čileance – ne vrijeđa.

A prisjetimo se samo još tamo daleke 1992., kada je poznati hrvatski kipar Šime Vidulin iz Pule napravio "Hrvatsku pticu", skulptura je bila postavljena na mostu kod Limske drage. Ta je skulptura nastala kao Spomen križ iz domoljublja, imala je snažnu poruku. Naime, hrvatski teritorij nalikuje ptici koja nosi poruku mira i želi biti slobodna u prostoru. Glava ptice je Istra, tijelo Slavonija, a krilo Dalmacija. Hrvatska je slobodna, a Istra u njezinom sastavu zauvijek. Između tijela ptice i krila bio je hrvatski grb. Znakovito je da je na sam Badnjak 1992. raznesena eksplozivom. Eto, tako se to radi(lo) u domovini, a monumentalni hrvatski grb u Čileu će vjerojatno biti bolje sreće.

M. K.

Podijeli novost na društvenim mrežama!
Novalja.coom